Kredi Kartı Aktifleştirme
Kredi Kartı Aktifleştirme

Kredi Kartı Aktifleştirme

Günümüzde alışveriş yaparken, fatura ödemelerinde ve genellikle diğer ödemelerimizde kredi kartını kullanır hale geldik. Nakit taşımaktansa kredi kartı ile işlem yapmak daha kolay gelmektedir.  Kredi kartlarında son yıllarda getirilen sıralamalarla birlikte artık bankalarda iyi bir araştırma yaparak kredi kartı taleplerinizi değerlendirmektedir. Kredi kartı almak için bankaya müracaat ettiniz ve yapılan değerlendirmeler neticesinde kartınız onaylanırsa kurye veya kargo ile adresinizde size teslim edilmektedir. Kredi kartınızı teslim aldıktan sonra kullanır hale getirebilmeniz için kredi kartı aktifleştirme işlemi yapmanız gerekmektedir.

Kredi kartı aktifleştirme işlemi yapılmasının nedeni kartınızın size teslim edilmeden önce herhangi bir nedenle kaybolması ve çalınması durumunda kullanılmaması içindir. Bankaların aldıkları bu tedbir ile bir nevi kendilerini koruma altına almışlardır.

Kredi kartınızın kullanılır hale gelmesi için yapmanız gereken üç yöntemden birini seçmektir. Kredi kartı talep ettiğiniz bankanın şubesine gitmeniz ve yetkili personel tarafından aktif hale getirilmesini talep etmektir. Bu yönteme bankalar genelde sıcak bakmamaktadır. Şubeler için bu bir iş yüküdür ve personelin oyalanması demektir. Bireysel internet şubenizden kredi kartı talebinizi yapabileceğiniz gibi aktifleştirme işlemi de yapabilirsiniz. Kredi kartları bölümüne girdiğinizde aktifleştirme menüsü karşınıza çıkacaktır. Her yerden kredi kartınızı anında kullanıma açtırabileceğiniz yöntem de SMS’dir. Bankalar size gönderdikleri bilgilendirmelerden SMS ile kartınızı nasıl kullanılır hale getireceğinizi anlatmaktadır. Bu şekilde de kredi kartınızı kullanıma açtırabilirsiniz.

Bu makalemde sizlere Kredi Kartı Aktifleştirme konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Üniversite Öğrencilerine Burs Veren 10 Kurum başlıklı makalemizde burs, öğrenci bursu ve üniversite öğrencisine burs veren kurumlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*