Kredi Kartı Blokesi Nasıl ve Ne Zaman Açılır?

Kredi Kartı Blokesi Nasıl ve Ne Zaman Açılır?     

Kredi kartım bloke oldu ya da kredi kartım bloke oldu ne zaman açılır gibi sorular pek çok kredi kartı borcu bulunan kişinin sürekli sorguladığı bir durumdur. Kredi kartı kullanan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli detay, kredi kartı borçlarının zamanında ödenmesi gerektiğidir. Zamanında borçların ödenmemesi halinde kredi kartının bloke olması muhtemeldir ve kişiler kredi kartı bloke olduğu için kredi kartını kullanamayacaktır. Bu nedenle ödemelerin düzenli bir şekilde yapılması oldukça önemlidir.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Hesaplanır?

Kredi kartında kişilerin her ay içerisinde yaptığı harcamalar, hesap kesim tarihi itibari ile hesaplanır ve kişilere ekstre ile gönderilir. Bu bakımdan yapılan harcamaların bir sonraki ay içerisinde ödenmesi gerekmektedir. Böylece kredi kartına bloke konması gibi durumlar ile karşılaşmanız da söz konusu olmayacaktır. Fakat ödeme tarihlerinde gecikmelerin yapılması ve ödemenin tüm uyarılara rağmen yapılmaması halinde kredi kartı bloke oldu şeklinde bilgi mesajları gönderilecektir.

Bu tür durumların yaşanmasının ardından ise kredi kartım kullanıma kapandı, kredi kartım kullanıma kapatılmış ve ya kredi kartım kapandı gibi çeşitli sorunlar ile bankalara ya da müşteri hizmetleri üzerinden banka personellerine müracaatlar yapılmaktadır. Fakat kişilerin böyle bir durumda hiçbir hak talep edebilmesi mümkün değildir. Kredi kartı başvurusu sırasında kişilerin imzaladığı sözleşmede de belirtildiği gibi kişilerin borçlarını ödemediği takdirde yaptırımlar mahkeme ve icraya kadar gidebilmektedir. Bu nedenle de kişilerin müracaat ederek herhangi bir sonuca ulaşması mümkün olmayacağı için kredi kartı bloke kaldırma işlemlerini yapması gerekmektedir. kredi kartı bloke süresi olmadığı için kişilerin kapalı kredi kartı açtırma işlemlerini yapmasına kadar geçen süre içerisinde kart sürekli engelli kalacaktır.

Bloke Olan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

kapatılan kredi kartı açılır mı şeklindeki sorulara yanıt vererek bu konuya açıklık getirmek uygun olacaktır. kredi kartı kullanıma kapatılması sonrasında kişilerin kredi kartında ödenmesi gereken tüm borcu ödemesi gerekmektedir. kredi kartının kullanıma açılması ancak bu şekilde mümkün olabilecektir. Ödeme işlemlerinin en kısa süre içerisinde yapılması ile birlikte karttaki bloke kaldırılacağı gibi aynı zamanda borca işlenen ek faizler ile birlikte borcun daha da artması önlenecektir. Bu bakımdan kişilerin bu detaya dikkat etmesi ile birlikte gerekli işlemlerin çok kolay bir şekilde yapılabileceği de unutulmamalıdır.

kredi-karti

Kişilerin bu bilgiler dahilinde kredi kartı ile ilgili işlemlerini yapması önemli bir avantaj sağlayacaktır. Böylece olası bir bloke durumunda dahi bloke kart nasıl açılır, kredi kartı blokesi nasıl açılır ya da kredi kartı kullanıma nasıl açılır gibi soruların yanıtlarını aramaktan ziyade hemen kredi kartınızın blokesinin kaldırılması için işlemlere başlayabilirsiniz.

Son dönemlerde borçların artış gösterdiği kredi sektöründe ödemelerin aksatılması ve kredi kartları borçları üzerinden sorunların yaşanması çok sık görülen bir durumdur. Bu tür durumların yaşanması ile birlikte internet aramalarında dahi kapanan kredi kartı nasıl açılır ve kredi kartı nasıl açılır gibi pek çok sorgulama yapılarak güncel bilgilere ulaşılmaya çalışılmaktadır. Belirtildiği gibi kişilerin bu konuda dikkat etmesi gereken tek nokta, ödemelerin zamanında yapılmasıdır. Aksi halde ödemenin geciktirilmesi ile birlikte karta bloke geleceği gibi ödemelerin tamamlanmasına kadar bloke kalkmayacaktır.

Kredi Siciliniz Bozulacaktır

Kişilerin bu tür durumlar yaşaması aynı zamanda kredi notuna da direk etki edecektir. Bu nedenle aksama yapılmaması ve bloke gibi işlemlere maruz kalınmaması yüksek bir kredi notu için de oldukça önemlidir. Aksamalar sürekli yapıldığında giderek not da düşecektir ve kişilerin yeni bir kredi ya da kredi kartı başvurusunun onaylanması da zorlaşacaktır.

Bir önceki yazımız olan 3d Secure Nedir başlıklı makalemizde 3d, alışveriş ve güvenli hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Comment Posted

  1. 4gun önce kredi karti borcumun tamamını odedim yinede karttaki bloke kalkmadi blokenin kalkmasi icin ne yapmam gerekir

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*