Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir

Kullanmış olduğunuz kredi kartını çeşitli nedenlerden dolayı iptal ettirmek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken bazı adımlar vardır. Kredi kartı iptal etme ve kapatma yolları olarak sizlere vereceğimiz bilgileri izleyerek kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

Kredi kartınızı iptal ettirmek için öncelikle bankanızın şubesi ile görüşebilirsiniz. Şubede yetkili personel ile görüşerek iptal işlemlerinin başlamasını sağlayabilirsiniz. Şubelerde genel olarak sizlerden iptal üzerine bir dilekçe vermeniz istenmektedir. Dilekçe sonrasında kredi kartınız iptal edilmektedir. Bankaya vereceğiniz dilekçe ile banka en fazla 15 gün içerisinde kredi kartınızı iptal etmelidir.

Şubelere gidecek vaktiniz yoksa yapmanız gereken bankanızın müşteri hizmetleri ile görüşmektedir. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra kredi kartı bölümünden iptal talebinizi iletebilirsiniz. Bu durumda bazen bankalar kredi kartını iptal ettirmenizi istememektedir. Size çeşitli kampanyalar sunarak kredi kartı iptal işlemini önlemeye çalışabilirler. Ancak siz kararlı bir şekilde işlemin yapılmasını söylerseniz bankanın yapabileceği bir başka işlem kalmamaktadır. Müşteri hizmetlerinden iptal talebini verdikten sonra banka kısa bir süre içerisinde kredi kartınızı iptal etmelidir.Bankaların müşteri hizmetleri için tıklayınız.

Eğer yaptığınız bu başvurular sonrasında banka kredi kartınızı iptal etmezse yapmanız gereken bankaya kredi kartı iptal dilekçesi yazmaktır. Yazacağınız dilekçeyi iadeli taahhütlü olarak bankaya postalamalısınız. Kredi kartı iptal dilekçesi bankaya ulaştıktan sonra banka 15 gün içerisinde dilekçenize cevap vermesi gerekmektedir. Eğer hala sorun yaşarsanız BDDK (Banka Düzenleme ve Denetleme Kurumu) birimlerine şikayette bulunabilir ve bankanın kredi kartının iptal etmesini sağlayabilirsiniz.

 

Bu makalemde size Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? başlıklı makalemizde ihtiyac kredisi, kaç günde sonuçlanır ve kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.