Kredi Notu Nasıl Öğrenilir Fiyatı Nedir?
Kredi Notu Nasıl Öğrenilir Fiyatı Nedir?

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir Fiyatı Nedir?

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir Fiyatı Nedir?

Kredi notu bilindiği gibi bankalar için oldukça önemli bir puanlama sistemidir.

Bireysel olarak da günümüzde kredi notu puanı öğrenmek mümkündür. Bu yazımızda kredi notu nasıl öğrenilir ve kredi notu öğrenmenin fiyatı nedir sizlerle paylaşacağız.

Kredi notu öğrenme işlemi için öncelikle Findeks sistemine üye olmanız gerekmektedir.Üyelik işlemleriniz sonrasında sistem sizlere otomatik olarak kredi notunuzu bildirmektedir. İlk kredi notu gösterme işlemi ücretsiz olarak yapılmaktadır. Daha sonrasında kredi notunuzu güncellemek istediğinizde ise belirli ücretler ödemeniz gerekmektedir.

Kredi notu öğrenme işlemini ayrıca bankaların internet bankacılığı aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığında bankalar sizlere kredi notu sorgulama ekranından kredi notu raporunuzu almanızı sağlamaktadır. Bu işlemi yaptığınızda kredi notu raporunuzu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Her iki yöntemde de belirli ücretler ödenmektedir.

Findeks kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirdiğiniz de sistem 4TL işlem ücreti almaktadır. Bu ücreti kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca Findeks sistemine bakiye de yükleme imkanınız bulunmaktadır. Bakiye yükledikten sonra bakiyenizden kredi notu öğrenme ücreti ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi notu güncelleme işlemlerinde ayrıca Findeks özel raporunu da isterseniz 3,50TL ek olarak ödemeniz gerekmektedir.

Bankalar kredi notu öğrenme işlemlerinde farklı ücretler almaktadır. Genel olarak bankaların kredi notu öğrenme işlemlerinde aldığı ücret 6,50TL civarlarında olmaktadır. Findeks ve bankaların belirlediği ücretleri ödeyerek her zaman kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu makalemde size Kredi Notu Nasıl Öğrenilir Fiyatı Nedir? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. Findeks Risk Raporuna İtiraz Nasıl Yapılır? | En Güncel Ekonomi Haberleri
  2. Kefilsiz Kredi Veren Bankalar | En Güncel Ekonomi Haberleri

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*