Kredili Mevduat Hesabı Kapatma Nasıl Yapılır?

Bankalar işlemlerinden kazanç elde etmek ve aynı zamanda müşterilerine en iyi hizmetleri sunmak için çeşitli imkanlar sunmaktadır. Öncelikle devamlı müşterileri ile maaş alan müşterilerine kredi kartı ve hesapları için kredili mevduat hesabı açmaktadır. Kredili mevduat hesaplarını kullanmasanız bile bankalar tarafından bu hesabınızdan komisyon ve yıllık sigorta masrafları alınmaktadır. Kredili mevduat hesabınızı bazen hiç kullanmasanız bile size yıllık olarak 50 TL ve 200 TL arasında masraf ödemeniz gerekmektedir. Bu durumuna kızan kişiler genellikle banka değiştiriyorlar. Bir bankadan diğer bankaya hesaplarını veya maaşlarının aktarılmasını sağlıyorlar. Gittikleri bankada da aynı sorunla karşılaştıkların yine aynısı yapıyorlar bir diğer bankaya geçiyorlar. Fakat bunu yaptıklarında bir şeyi unutuyorlar genelde diğer bankaya geçtiklerinde kredili mevduat hesaplarını kapatmayı unutuyorlar. Bu durumda ödemek zorunda olduğunuz komisyon ve faiz ortaya çıkmaktadır. Kredili mevduat hesabı kapatma nasıl yapılır bilmeniz gerekir. Hesaplarınızı kapatmak için ilgili banka şubesine dilekçe vermeniz gerekmektedir. Dilekçenizde kredili mevduat hesabımın kapanmasını istiyorum ve ilgili hesap için kesilen komisyon ve sigorta işlemlerinin iptal edilmesini istiyorum diye belirtmelidir. Bu dilekçenizi yazdıktan sonra faks yoluyla veya ilgili banka şubesine bizzat giderek işleminizi yaptırabilirsiniz. Bunlardan sonra kredili mevduat hesabınızın kapatıldığını emin olunuz. Eğer kapatma işlemi yapmazsanız siz borcum yok diye düşünürken biriken kredili mevduat hesabı borcu miktarı ve faizle karşılaşmanız kaçınılmazdır. Hesabınızın kapatıldığında emin olun ve rahat edin

Bu makalemde sizlere Kredili Mevduat Hesabı Kapatma Nasıl Yapılır?  konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Finansbank Ay Sonu Hesabı Nedir? başlıklı makalemizde finans, finansbank ve finansbank ay kapatma hakkında bilgiler verilmektedir.