Neden Kasko Yaptırmalıyım?
Neden Kasko Yaptırmalıyım?

Neden Kasko Yaptırmalıyım?

Neden Kasko Yaptırmalıyım?

Günümüzde yaptırılan kasko ve trafik sigortası arasında bazı farklar vardır. Araç sahipleri genel olarak zorunlu trafik sigortasını yaptırır ve kasko yaptırmaya gerek duymaz. Şimdi sizlere Neden Kasko Yaptırmalıyım? hakkında bilgiler sunacağız.

  1. Yaşanabilecek Kazalar: Kazaların ne şekilde ve ne zaman yaşanabileceğini bilmediğiniz için kasko yaptırmanız zorunlu hale gelmelidir. Tüm kaza risklerine karşı kasko yaptırırsanız, daha sonra meydana gelebilecek zararları en aza indirebilirsiniz.
  2. Toplumsal Olaylar: Günümüzde istemesek bile bazı toplumsal olaylar yaşanabiliyor. Bu durumların ne zaman ve nerede yaşanacağını da bilemediğiniz için araçlarınızın da zararlarının karşılanması adına kasko yapmanız önemlidir. Aracınızın bir anda ateşe verilmesi ya da hasara uğratılması durumunda zararınızı kasko karşılayacaktır.
  3. Sürücü Hataları: Sadece siz değil, karşıdan gelen araçların sürücüleri de bir takım hatalar yaparak kazalara neden olabilmektedir. Bu anlamda haklı görülmeniz durumunda sürücü hatalarının bedelini ödemek istemiyorsanız kasko yaptırınız.
  4. Hırsızlık: Araç hırsızlığı gibi durumlarda yine kasko sayesinde hırsızlık olaylarına karşı da aracınızı güvence altına alabiliyorsunuz.
  5. Ölüm ya da Yaralanma: Kaskolu araçlarla ferdi kaza teminatı olarak tedavi masraflarınıza karşılanabilmektedir. Beklenmedik bir anda yaşanabilecek yaralanma ya da ölüm durumlarında gerekli güvenceyi Kasko  kapsamında değerlendirerek kaskolu araç kullanmaya oldukça önem göstermelisini

Bu makalemde size Neden Kasko Yaptırmalıyım? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Para Biriktirme başlıklı makalemizde Para Biriktirme tüyoları, para biriktirmek için yapılması gerekenler ve para nasıl biriktirilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*