Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenim hayatlarına devam ederken öğrencilerin ihtiyaçları da fazlasıyla artmaktadır. Ülkemizde mevcut eğitim giderleri pek ucuz diyemeyiz. Bunun yanında üniversitede okuyan kişiler ailelerinden uzak bir şekilde geçimlerini de sağlamaya çalışmaktadır. Ailelerin ya da burslardan gelen destek bile nakit ihtiyaçlarını gerekli durumlarda karşılayamayabilir.  Geriye kalan tek çözüm kredi kullanmaktadır. Öğrencilerin belirli bir sabit gelirleri olmadığından dolayı bankalar kredi vermekte tereddüt ederler. İleride potansiyel müşteri olarak görseler de kredi kullanımda belirli şartlarında yerini getirilmesini isterler. Öğrencilere genellikle eğitim kredisi olarak yardımcı olurlar. Fakat bu krediye de öğrenci olan kişi velisi ile başvurmalıdır. Öğrenci velileri eğitim kredisi yerine ihtiyaç kredisi de alabilirler. Bunun yanında öğrencilere kredi kullandırırken ipotek, kefalet gibi teminatları da isteniliyor. Eğitim kredisine de üniversite, burs, dershane, dil okulları gibi nedenlerle başvurabilirsiniz. Diğer bir seçenekte öğrenciye kredi kartı veren bankalar var. Kredi kartınız varsa ve düzenli olarak ödemeleriniz gerçekleştiriyorsanız banka kredi verebilir. Bunun yanında öğrenciye kredi veren bankalar çok fazla bulunmamaktadır. Kredi kartı veren bankalar HSBC, Citibank ve Finansbank gibi bankalardan kartınızı varsa ve düzenli ödeme yapıyorsanız şansınızı deneyebilirsiniz. Eğer kredi kartınız varsa; taksitli nakit avans kredisinden de faydalanabilirsiniz. Bu bankalar ihtiyaç kredisi verirken de kredi notunuzu baz almaktadır. Kredi notunuzun mutlaka olumlu olması gerekmektedir. Bankaların gözüne girebilmek için mutlaka sabit geliriniz veya kredi notunuzun olumlu olması gerekir.

 

Bu makalemde sizlere Öğrenciye Kredi Veren Bankalar konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar başlıklı makalemizde ev hanımları nasıl kredi kartı alabilir, ev hanımlarına kredi kartı ve Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.