Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalar müşteri portföylerini artırmak ve ürünleri tanıtmak amacıyla kredi kartlarının verilmesine önem vermektedir. Kredi kartı düzenli kullanıldığı bankalar açısından hem reklam hem de kar ettikleri alanlar arasında yer almaktadır. Bankacılık Denetleme Kurulu düzenlemeler getirmeden önce tabiri caizse sokaktan geçen herkese kredi kartı verilmekteydi. Şuanda bazı taksit imkanları kısıtlansa bile kredi kartları her alışverişte kullanılıyor diyebiliriz. Geliri olan kişilere belirli miktarda kredi kartı verilmektedir. Fakat gelirlerini beyan edemeyen kişilere kredi kartı verilmemektedir. Ev hanımları da evdeki yaptıkları işler, kira vb şekillerde gelir elde etmektedirler. Fakat kredi verilen kesime arasında yer almazlar. Bunun farkında olan birçok banka ev hanımlarına kredi kartı vermektedir. SMS ve internet üzerinden bile başvurarak kredi kartı talep etmelerine imkan sağlamaktadır. Bankaların şubelerine başvurarak kimlik belgeleri ve kredi kartı başvuru formlarını da doldurabilirler. Tabi ev hanımlarına her banka kredi kartı vermemektedir. Fakat girişimciliklerini ve döneme durumlarından emin olan bankalar riski göze alarak müşteri kazanımına önem vermektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankaları sayacak olursak Odeabank, HSBC, Finansbank, Akbank, İş Bankası, ING Bank, TEB şeklinde sıralayabiliriz. Ev hanımlarına verilen kredi kartı limitleri en düşük seviyelerden verilmektedir. 500.- TL ve 1.000.-TL arasında limit ayarlaması yapılır. Düzenli yapılan ödemeler ve durumlarına göre limit artışlarına bankalar karar vermektedir.  Ayrıca bu durum kredi notu şeklinde yansıyarak girişimciliğe atılmayı düşünen ev hanımlarının kredi almasını da kolaylaştırmaktadır.

Bu makalemde sizlere Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Spot Kredi ve Rotatif Kredi Nedir? başlıklı makalemizde bireysel kredi, rotatif kredi ve spor kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir