PTT Emekli Kredisi Çekme

PTT Emekli Kredisi Çekme

Günümüzde PTT, anlaşmalı bankalar üzerinden düşük faizli ihtiyaç kredisi seçenekleri sunmaktadır. Emekli maaşlarını PTT’den alan kişilere özel olarak kurumun anlaşmalı olduğu bankalardan PTT Emekli Kredisi Çekme işlemleri yapılabilmektedir. Düşük faiz oranları ve en uygun ödeme imkânları sayesinde emeklilere özel ihtiyaç kredisi kullandıran bu bankaların özelliklerine bakalım.

İNG Bank üzerinden PTT Emekli Kredisi Çekme işlemlerinde dosya masrafı alınmıyor ve 20.000 TL’ye kadar kredi imkânı sunuluyor. Bunun yanında %1,24 gibi bir faiz oranı sunulurken 12 ile 60 ay arasında değişen vade seçenekleri de bulunmaktadır. Bu konuda bir de Citibank emeklilere özel PTT Kredisi vermektedir. 15.000 TL’ye kadar ve yine 12-60 ay vadede %1,23 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi sunulmaktadır. Aktifbank da bu konuda emeklilere hizmet vermektedir. 30.000 TL’ye kadar 72 ay vade ile ve %1,23 faiz oranı ile birlikte emeklilere özel PTT ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu bankada dosya masrafı ise sadece 1 TL olarak belirlenmiştir.

Emekli kredisi konusunda yardımcı olan bankalar bu şekilde sıralanmaktadır. Son zamanların en çok dikkat eden kredi avantajlarından birisi olduğunu da söyleyebiliriz. Emekliler bu hizmetlerden yararlanarak nakit para sıkıntısına artık son verebilir ve ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılayabilirler. Bu kredilerin en çok dikkat çeken özelliği ise uzun vadede geri ödeme kolaylığının olmasıdır. PTT ile anlaşmalı olan bu bankalara başvurarak işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bu makalemde size PTT Emekli Kredisi Çekme konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

Bir önceki yazımız olan İŞKUR Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde işkur kredi başvurma şartları, işkur kredisi nasıl başvurulur ve işkur kredisi yapabileceğim bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.