Ticari Kredi Veren Bankalar

Ticari Kredi Veren Bankalar

Günümüzde faaliyet gösteren bankalar, tüketicilere uygun kredi kampanyaları sunarak esnafların yanında olmaya devam etmektedir. Farklı kampanyalarla birlikte artık Ticari Kredi Veren Bankalar etkin bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Birbirinden farklı uygulamaları bulunan bu bankalar düşük faiz ve yüksek tutarlı ticari kredilerle müşterilere destek olmaktadır.

Ticari kredi sağlayan bankalar arasında Denizbank, Vakıfbank, Garanti Bankası ve Finansbank ilk sırada yer almaktadır. Bu bankaların sunduğu borçlu cari krediler kısa süreli nakit ihtiyaçlarını da karşılayabilmekte ve 3 ay ötelemeli krediler sunabilmektedir. Bunun yanında kısa ve orta vadeli olarak ticari müşterilerine yardımcı olan bankalarda bulunuyor. Ticari Kredi Veren Bankalar tüketicilerine farklı vade ve ödeme imkânları sayesinde esneklik sağlamaktadır. Ayrıca bu nakit ihtiyaçlarınızı araç kredisi, ihtiyaç kredisi ya da ham madde alım kredisi olarak da kullanabilirsiniz.

Ticari kredi imkânı sunan bankalara başvurarak gerekli bilgileri alabilirsiniz. Ayrıca bu kredilerden yararlanmak için en önemli şart kredi notu olmaktadır. Düşük kredi notuna sahip olan tüketicilere ticari kredi hizmeti de verilmemektedir. Bu yüzden farklı bir banka ile çalışırken ödemelerinizi zamanında yapmalı ve ödenmemiş bir borç geride bırakmamalısınız. Bu durum yaşandığı takdirde ilerleyen zamanlarda farklı kredilerden de yararlanma şansınız olmayacaktır. Kredi notunuzu bankalardan ya da Findeks adı verilen sistem üzerinden rahatlıkla kontrol edebilir ve aylık olarak da takibini sürdürebilirsiniz.

Bu makalemde size Ticari Kredi Veren Bankalar konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

Bir önceki yazımız olan İŞKUR Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde işkur kredi başvurma şartları, işkur kredisi nasıl başvurulur ve işkur kredisi yapabileceğim bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.