Su Ürünleri Avcılığı Yatırım Kredisi
Su Ürünleri Avcılığı Yatırım Kredisi0

Su Ürünleri Avcılığı Yatırım Kredisi

Su Ürünleri Avcılığı Yatırım Kredisi

 

Bankalar Türkiye ekonomisi ile birlikte büyürken müşterilerine sundukları avantajlarla da bol miktarda çeşitliliğe gitmekte ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karışlamak için daha fazla proje üretmektedirler. Su ürünleri avcılığı yatırım kredisi de bankaların müşterilerine verdiği kredilerdendir. Bu kredi ile banka müşterileri su ürünleri konusunda planladıkları tesisleri ve işletmeleri kurabilecekleri gibi sahip oldukları mevcut işletme ve tesislerinin ihtiyaçlarının giderilmesinde de önemli destek olarak kullanabileceklerdir.

 

 Su Ürünleri Avcılığı Yatırım Kredisi ile Hangi Su Ürünleri Avcılığı Yapılabilir?

 

‘’Denizden babam çıksa yerim’’ sözü Türkiye’de deniz ürünlerine olan ilgi ve alakanın boyutunu göstermek için yeterli bir açıklamadır. Bu söz mecazi anlamda kullanılmaktadır. Denizden çıkarılan bütün canlıların yiyerek tüketilebileceğini anımsatan ve açıklamaya çalışan bu söz Türkiye’de ifade edilmenin karşılığını bulmaktadır. Bu karşılık Türkiye kıyılarında yapılan deniz ürünleri avcılığının boyutları ile kendisini bulmaktadır. Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz kıyıları ile birlikte Türkiye’nin göllerinde yapılan balıkçılık ve deniz ürünleri avcılığı da Türkiye’deki deniz ürünleri avcılığının devasa boyutlarını göstermektedir.

 

 Türkiye karasularında ve deniz sularında ne tür su ürünü avcılığı yapılmaktadır?

 

Türkiye’nin göllerinde ve denizlerinde yapılan su ürünleri avcılığı özellikle balık avcılığı üzerine yoğunlaşmıştır. Balıkla birlikte midye, ahtapot vs. diğer deniz canlılarının avcılığı da yapılmaktadır. Ancak yapılan avcılık balık odaklıdır. Balık avlamak için kurulan sistemlere, ağlara takılan diğer su ürünlerinin değerlendirilmesi yapılsa niceliksel olarak bu değerlendirme önemli boyutlara ulaşamamaktadır.

 

Su Ürünleri Avcılığı Yatırım Kredisi ile Ne Yapılabilir?

 

Su ürünleri avcılığı yatırım kredisi ile yapılacak yatırımlar nelerdir diye bir araştırma yapıldığı taktirde edinilecek ilk bilgilerin avcılık için kullanılacak alet, teçhizat ve avcılık yapılacak sularda ağları kurmak için gerekli olacak olan tekne, yat veya gemi gibi su taşıtlarının alınması veya onarılması için yapılabilecek yatırımların olduğu anlaşılacaktır.

 

Avcılık için kullanılacak ağların yenilenmesi, tamir edilmesi daha büyük boyutlara ulaştırılması için yapılması gereken yatırımların da bu kredi ile gerçekleştirilmesi mümkündür. Ağların denize veya sulara atılmasında kullanılan su taşıtlarının bakımının yapılması, daha büyüklerinin alınması gibi gerçekleştirilecek bir yatırım alanında kredinin kullanılarak mevcut avcılık tesislerinin büyütülmesi mümkün olabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Finansbank Meyve/Bağ Kredisi başlıklı makalemizde bağ, finansbank ve kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*