Vakıfbank Eft Saatleri
Vakıfbank Eft Saatleri

Vakıfbank Eft Saatleri

Vakıfbank’ta bulunan hesabınızdan başka bir bankaya para transferi yapacağınızda bu işleme eft işlemi denilmektedir. Vakıfbank eft saatleri içerisinde yapılan eft işlemleri ise aynı gün göndermiş  olduğunuz hesaba aktarılmaktadır. Ancak bazı zamanlarda eft işlemleri yapılmamaktadır. Eft işlemleri ile ilgili detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Vakıfbank eft saatleri kaça kadar?

Vakıfbank eft saatleri hafta içi 09:00 ile 17:00 aralığında gerçekleştirilmektedir. Bu saatler sadece hafta içi günler için geçerli olup hafta sonu ve resmi tatil günlerinde eft işlemi yapılmamaktadır. Eğer tatil günlerinde eft işlemi yaparsanız bu işlem bankanın açılacağı ilk iş gününde muhatap banka hesabına aktarılacaktır. Bu nedenle aynı gün hesaba geçmesini istediğiniz eft işlemlerini hafta içi bankanın açık olduğu günlerde yapmanız gerekmektedir.

Vakıfbank eftleri ne zaman hesaba geçer?

Yapmış olduğunuz eft işleminiz Vakıfbank eft saatleri içerisinde gerçekleştirdiğinizde gün içerisinde en fazla 5 dakika gibi bir sürede sonuçlanacaktır. Bankaların sistemlerinde yaşanılan sorunlar nedeni ile bu süre uzayabilmektedir. Aynı şekilde bankaların tatillerden önceki günlerde eft saatlerine yakın sürelerde yapılan eft işlemleri de bankanın sistemlerinden dolayı bir sonraki ilk iş gününe kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda paranız bankanın havuzunda bekletilmekte ve bir sonraki iş günü ise işleminiz sonuçlandırılmaktadır. Bu gibi gecikmelere maruz kalmamak için eft işleminizi her zaman erken yapmaya çalışın. Bu sayede para transfer işleminizi daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Finans Eft Saatleri başlıklı makalemizde Türkiye Finans eft saatleri kaça kadar, Türkiye Finans eft saatleri ne zaman bitiyor ve Türkiye Finans eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*