Türkiye Finans Eft Saatleri
Türkiye Finans Eft Saatleri

Türkiye Finans Eft Saatleri

Türkiye Finans hesabınız varsa ve başka bir bankanın hesabına para transferi yapacaksanız işleminizi Türkiye Finans eft saatleri içerisinde yapmaya dikkat edin. Aksi halde paranız aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmamaktadır.

Türkiye Finans eft saatleri kaçak kadar?

Türkiye Finans eft saatleri hafta içi 09:00 ile 17:15 arasında gerçekleştirilmektedir. Hafta içi belirlenen bu saatler içerisinde gerçekleştireceğiniz eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabında sonuçlanacaktır. Ancak hafta sonu ve resmi tatil günlerinde bankalar çalışmadığı için eft işlemi gerçekleştirilmemektedir. Bu gibi zamanlarda yapılan eft işlemleri bir sonraki ilk iş günü sonuçlanmaktadır. Eft işlemlerinizin aynı gün parayı gönderdiğiniz hesapta olması için eft saatlerine dikkat etmelisiniz.

Türkiye Finans eftleri ne zaman hesaba geçer?

Eft işlemini Türkiye Finans eft saatleri içerisinde gerçekleştirdiğinizde paranız gün içerisinde muhatap banka hesabında olacaktır. Paranın muhatap banka hesabına geçmesi beş ile on dakika arasında bir süre almaktadır. Bankacılık sistemi gelişmiş bir durumda olduğu için kısa bir süre içerisinde eft işlemleri sonuçlanmaktadır. Eğer eft işleminiz muhatap banka hesabına aktarılmamışsa bu durumda eft sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eft sorgulamada karşı banka ile iletişime geçerek işlemi sorgulatabilirsiniz. Böyle durumlarda genel olarak para karşı bankanın havuzunda bekletiliyor olmaktadır. bu gibi durumlarda talimatınız ile paranın havuzdan hesaba aktarılmasını sağlayarak para transfer işleminizin sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede paranız karşı banka hesabına aktarılmış olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Burgan Bank Eft Saatleri başlıklı makalemizde Burgan Bank eft saatleri kaça kadar, Burgan Bank eft saatleri ne zaman bitiyor ve Burgan Bank eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*