Burgan Bank Eft Saatleri
Burgan Bank Eft Saatleri

Burgan Bank Eft Saatleri

Burgan Bank hesabınızdan eft işlemi yapacaksanız ve eft işleminin gün içerisinde karşı banka hesabına aktarılmasını istiyorsanız işleminizi Burgan Bank eft saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Burgan Bank’ın belirlediği eft saatleri aralığının hangi saatlerde olduğunu yazımızın devamını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Burgan Bank eft saatleri kaça kadar?

Burgan Bank eft saatleri hafta içi 09:00 ile 16:30 arasında gerçekleştirilebilmektedir. Hafta içi günlerde belirlenen bu saatlerde yapacağınız eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Eft işlemleri hafta sonu yapılmamaktadır. Hafta sonu internet bankacılığından veya telefon bankacılığından gerçekleştireceğiniz eft işlemleri bir sonraki ilk iş günü muhatap bankasına aktarılmaktadır. Aynı durum bankaların tatil olduğu resmi tatil günleri içinde geçerlidir.

Burgan Bank eftleri ne zaman hesaba geçer?

Yapacağınız eft işlemini Burgan Bank eft saatleri içerisinde gerçekleştirdiğinizde para gün içerisinde muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Para aktarma işi genel olarak beş dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Eğer eft işleminiz sonuçlanmamışsa eft sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bu işlem için öncelikle Burgan Bank ile iletişime geçerek paranın çıkarılıp çıkarılmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer Burgan Bank parayı aktarmışsa parayı gönderdiğiniz banka ile görülmeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda genel olarak muhatap banka parayı havuzda tutabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda talimatınız ile havuzdaki paranın göndermiş olduğunuz hesaba aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde eft işleminiz sonuçlanmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan TEB Eft Saatleri başlıklı makalemizde TEB eft saatleri kaça kadar, TEB eft saatleri ne zaman bitiyor ve TEB eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*