Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu

Kredi kartına sahip olmak istiyorsanız Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru sonrasında banka gerekli incelemeleri yapıp sizlere başvurunuzun sonucunu bildirecektir.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu bankanın şubelerinden gerçekleştirilebilmektedir. Size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine giderek kredi kartı başvurunuzu şube personeli ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Şubede başvurusu yapmak için bazı evrakları yetkili personele beyan etmeniz gerekmektedir. Bunlar nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve ikametgah belgesidir. Banka sizden başvuru formunu aldıktan sonra inceleme işlemlerini başlatacaktır. İnceleme işlemleri genel olarak 3 iş günü sürebilmektedir. Bu süre sonrasında sizlere kesin bir sonuç bildirilmektedir. Eğer kredi kartı başvurunuz olumlu cevaplanırsa banka kart basım işlemlerine başlayacak ve sizlere kredi kartınızı teslim edecektir.

Kredi kartı başvurunuzu ayrıca sms yolu ile de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gereken cep telefonunuzdan T.C. kimlik numaranızı yazıp 4421’ye göndermektir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra banka hızlı bir şekilde inceleme işlemini gerçekleştirecektir. Daha sonrasında ise banka cep telefonunuza sms yolu ile kredi kartı başvurunuz hakkında olumlu veya olumsuz sonucu bildirecektir. Eğer kredi kartınız onaylanmışsa bankaya evraklarınızı vermeniz gerekebilmektedir. Evraklar sonrasında banka kredi kartı basım işlemlerini gerçekleştirmektedir. Kredi kartı sizin adresinize veya şubeye gelebilmektedir. Kredi kartını teslim aldıktan sonra şifre belirleyerek alışverişe başlayabilirsiniz. Şifrenizi müşteri hizmetlerinden belirleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank kredi kartı başvurusu başlıklı makalemizde Vakıfbank kredi kartı başvurma yolları, Vakıfbank kredi kartı başvurusu ve Vakıfbank kredi kartı nasıl başvurulur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir