Ziraat Bankası Eft Saatleri
Ziraat Bankası Eft Saatleri

Ziraat Bankası Eft Saatleri

Ziraat Bankası vadesiz mevduat hesabınızdan başka bir bankaya para transfer işlemi yapmak istiyorsanız bu işlemi Ziraat Bankası eft saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası’nın belirlediği eft saatleri içerisinde yapacağınız para transfer işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Eft saatleri ile ilgili gerekli bilgileri ise yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası eft saatleri kaça kadar?

Ziraat Bankası eft saatleri hafta içi 08:30 ile 17:00 arasında belirlenmektedir. Hafta içi günlerinde bu saatler arasında yapacağınız eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Bu saat aralığı hafta sonu ve resmi tatiller için geçerli değildir. Ziraat Bankası hafta sonu ve resmi tatillerde eft işlemini bir sonraki ilk iş günü gerçekleştirmektedir. Tatil günlerinde eft talimatı verebilirsiniz. Eft talimatı sonrasında banka açıldığı ilk gün paranızı muhatap banka hesabına aktaracaktır.

Ziraat Bankası eftleri hesaba ne zaman geçer?

Hesabınızdan gerçekleştireceğiniz para transfer işlemini Ziraat Bankası eft saatleri içerisinde gerçekleştirdiğinizde para gün içerisinde muhatap bankanın hesabına aktarılmaktadır. Bu işlem genel olarak kısa bir süre almaktadır. Ayrıca bankaların yoğun olduğu günlerde özellikle eft saatlerine yakın zamanlarda yapılan eft işlemleri bazen bir sonraki iş gününe kalabilmektedir. Bu durumda paranız bankanın havuzunda bekletilir ve ilk iş günü hesaba aktarılır. Bu nedenle eft işlemlerinizi eft saatlerinin bitimine bırakmadan yapmanız paranın gün içerisinde karşı bankaya geçmesi için önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası Eft Saatleri başlıklı makalemizde Yapı Kredi Bankası eft saatleri ne zaman bitiyor, Yapı Kredi eft saatleri kaça kadar ve Yapı Kredi eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*