Sosyal Yardım Başvurusu

1000 TL Pandemi Sosyal Yardım Desteği

Bakanlık tarafından belirlenen vatandaşlara sosyal yardım desteği verilmektedir. Sosyal yardım desteği ihtiyaç sahibi kişilerin salgın nedeniyle ekonomik sıkıntı çekmemesi için 1000 tl olarak verilmektedir. Başvuru neticesinde belirlenen ihtiyaç sahiplerine sosyal destekler PTT’de görevli kişiler tarafından nakit destek zarf içerisinde verilir. Çoğu vatandaş sosyal yardım başvurusu yapmakta güçlük çekmektedir. Sosyal yardım başvurusu için gerekli olan şartları bilmemektedir. Araştırma neticesinde ulaşılan bilgilere göre pandemi yardımı nasıl alınır? sorusuna cevaben şunlar söylenebilir.

1) Pandemi yardımları e-devlet sistemi üzerinden yapılır.

2) Yardımlar için başvuru TC kimlik numarası son hanesine göre 0 olanlar pazartesi, 2 olanlar salı 4 olanlar çarşamba 6 olanlar perşembe 8 olanlar cuma günü yapılır.

PANDEMİ DESTEĞİ SORGULAMA

Koranavirüs salgını döneminde hayata giren 1000 tl pandemi sosyal destek parası normalleşme sürecinde de desteğin verilip verilmediği araştırılmaktadır. Aile sosyal çalışmalar bakanı araştırmalara konu alan bu yardımın normalleşme sürecinde de devam ettiğini duyurmuştur.

SOSYAL YARDIMLAŞMA ŞARTLARI

Sosyal yardımlaşma destek başvuruları e -devlet üzerinden TC numaralarının son rakamlarına göre alınmaya başladı. Böylelikle vatandaşlar başvuru süreçlerini e -devlet sistemi aracılığıyla daha kolay bir şekilde takip edecektir. Değerlendirme sistemi kişiye göre değil bulunulan aile hane yapısına göre yapılmaktadır. Aynı aile içerisinde birçok başvuru bulunduğu takdirde tek bir başvuru dikkate alınarak değerlendirme sürecine dahil olacaktır.

Değerlendirme sistemine dahil olmayan başvurular arasında faz 1 ve faz 2 verilen destekten faydalanmış olanlar, kamu işçileri, memurlar, sgk gelir olan emekliler ve aylık alanlar, İşkur’dan işsizlik ile ilgili ödeme alanlar yer almaktadır. E- devlet sistemi üzerinden yapılan başvurular için sistem üzerinden şifre ve TC kimlik numaralarıyla giriş yaparak Pandemi destek ön başvuru butonuna tıklayarak formu doldurmaları gerekir. Böylece başvuru tamamlanmış ve ön değerlendirilmeye alınmış olacaktır. Değerlendirme sonucunda ödemeler ile ilgili bilgi verilecektir.

1.000 ₺ DESTEKTEN KİMLER YARARLANABİLİR

İlgili bakanlık tarafından belirlenen 1000 TL nakdi destek için başvuru kıstasları pandemi yardımı kapsamında ihtiyaç sahipleri göz önüne alınarak yapılmaktadır. 3. faz kapsamı daha fazla ihtiyaç sahiplerine ulaşmak maksadıyla genişletildi. Böylece pandemi sosyal destek yardımları ile önemli bir aşama kaydedilmiş oldu. Dolayısıyla bir çok ihtiyaç sahibi vatandaşın zorlu süreçte destekler ile ayakta kalınması sağlandı. Faz 1 ve faz 2 olarak verilen sosyal destek pandemi yardımıyla faz 3 kapsamında verilmektedir. Başvuru kıstaslarını taşıyan vatandaşlar 1000 tl yardım başvurusu desteği için kısa bir değerlendirilmeye alınacaktır.

BAŞVURU NASIL DEĞERLENDİRİLİR

Sosyal destek başvurusunda bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvurularını e-devlet sistemi ile takip edebilir. Ödemelere ilişkin zaman bu sistem üzerinden açıklığa kavuşmaktadır. Başvuru yaparken gelir kıstası ile şart bulunmamaktadır. E-devlet sisteminde yer alan pandemi sosyal desteği ön başvurusunda yer alan vatandaşın geliri, çocuk sayısı, oturduğu evin kiralık olup olmadığı, faturaları, banka birikim kayıtları ve sosyal durumları ile ilgili sorular bulunmaktadır. Nedeni ise vatandaşın gerçekten ihtiyacı olup olmadığına dair kısa bir bilgi edinmedir. Ön başvurular sonucunda elde edilen bilgiler dahilinde sonuca göre belirleme yapılan hane için ödemeler yapmaya başlanacaktır.

BAŞVURU NASIL YAPILIR

1000 TL olan e devlet pandemi yardımları başvuruları başlamıştır. Başvuru şartları ile ilgili bilgiler Aile Sosyal Çalışmalar Bakanlığı Tarafından yapılmaktadır. Başvuru yoğunluğunu önlemek amacıyla vatandaşlar TC kimlik rakamlarının sonuna göre başvuru yapabilmektedir. Faz 1 Ve Faz 2 neticesinde verilen destekten yararlanmayanlar Faz 3 kapsamında verilen 1000 tl yardım başvurusu için talepte bulunabilirler. Başvurular e devlet pandemi linki üzerinden kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Acil nakit lazımsa hemen kredi başvurunu yap 40.000 ₺ anında hesabına yatsın hemen buraya tıkla.

 

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank 40.000 TL N Kolay Kredi başlıklı makalemizde aktif bank iletişim, aktif bank kredi ve n kolay kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*