n kolay kredi başvuru aktif bank

Aktif Bank 40.000 TL N Kolay Kredi

Aktif Bank ihtiyaç kredisi hem başvuru hem de onay sonrasında şubeye gitmeden hizmet almanızı sağlar. N Kolay Kredi sloganı olan banka, başvurusu olumlu olanların adresine kadar gelerek kredi limitini hesaba tanımlamaktadır. Kredi notuna ve gelir belgesi beyanında bulunup bulunmamanıza göre farklı limitler ve vadelerle 40.000 TL’ye kadar kredi kullanmanıza imkan tanır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Kullanma Şartları

Nakit ihtiyacınıza pratik çözümler sunan Aktif Bank, müşterilerinin bütçesine göre en uygun ödeme koşulları hazırlıyor. 60 aya varan vade seçenekleriyle esnek ödeme seçenekleriyle kredi kullanabiliyorsunuz. Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurularında hızlı sonuç alabilmeniz için özel şartlar da istememektedir.

 • Başvuruda bulunacak kişinin 18 yaşının üzerinde olması,

 • T.C vatandaşı olması,

 • Gelir belgesi sunması (Zorunlu değildir ancak bu durumda kredi limiti de düşük olacaktır.) gerekir.

Onaylanan kredi limitinden fazla nakde ihtiyacınız varsa ipotekli kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Bu durumdaysa eş rızası şartı aranacaktır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi için İstenen Belgeler

Aktif Bank müşterileri onay alana kadar herhangi bir belge sunmasını zorunlu tutmuyor. Bankaya internetten ve mobil uygulamadan belgesiz Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. PTT aracılığıyla yapılacak başvurularda ise;

 • İkametgah adresini gösteren belge

 • T.C vatandaşı olma

 • Nüfus cüzdanı veya T.C kimlik kartı

 • Gelir durumuna göre belgeler istenecektir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinin Vade Miktarı

Bankalar ihtiyaç kredisi için en fazla 60 ay vade ile hizmet vermektedir. Aktif Bank ihtiyaç kredisinin vade miktarı en az 3 ay olabiliyor. 2.000 TL’den başlayan kredi için yapılan başvuruya banka maksimum kullanılabilir limit için onay verecektir. 40.000 TL’ye kadar onay alabileceğiniz kredi miktarını geliriniz ve kredi notunuz belirleyecektir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinde Faiz Miktarı

Aktif Bank ihtiyaç kredisinde faiz miktarı belirlerken tüketicinin kredi notunu göz önünde bulunduruyor. Düzenli ödemeler yapıyorsanız, gecikmeli ödemeleriniz yoksa, gelirinizi belgeleyebiliyorsanız %0,98 faiz oranıyla kredi kullanabiliyorsunuz. Bu oran kişisel bilgileriniz ışığında bireysel olarak değerlendirilecek ve %1,89‘a kadar yükselebilecektir. Bu durumda en düşük efektif yıllık maliyet oranı %15,3311, en yüksek efektif maliyet oranı ise %31,2270 olarak hesaplanacaktır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi İnternet Başvurusu

Günümüz şartlarında pek çok banka başvuru sürecini internetten yürütmektedir. Aktif Bank internetten ihtiyaç kredisi başvurusu almaktadır. Yalnızca başvuru süreci değil kredinin onaylanmasının ardından da adresinize gelecek kurye ile tüm işlemlerinizi tamamlayacaktır. İnternetten başvurular Aktif Bank web sitesi ve mobil uygulama üzerinden alınmaktadır. Yalnızca T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası ve e-mail adresi bilgisi başvuru için yeterlidir.

Aktif Bank Şubeden İhtiyaç Kredisi Çekmek

Aktif Bank şubesiz hizmet veren bankalar arasında yer alıyor. N Kolay Kredi internetten başvuruya açıktır ancak isterseniz PTT şubelerinden Aktif Bank kredi başvurusu da alınmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz gerekli belgelerle birlikte herhangi bir PTT şubesine giderek talebinizi belirtebilirsiniz. Şubeden alacağınız başvuru formunu doldurarak başvuru sürecini başlatmış olacaksınız. PTT personeli başvurunuzu Aktif Bank’a iletecek, değerlendirme sonucu SMS ile gönderilecektir. Onay alırsanız yine PTT şubesinden paranızı alabiliyorsunuz.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Taksiti Ödemesi

Aktif Bank ihtiyaç kredisi taksit ödemeleri bankanın kendine ait ATM’si olmadığı için tüm bankaların ATM’leri aracılığıyla alınmaktadır. Bu işlemde ücret kesintisi yapmayan banka Akbank ve Vakıfbank ATM’lerinden ise kartsız olarak da ödeme yapmaya olanak vermektedir. PTT şubeleri ve Pttmatikler de Aktif Bank ile anlaşmalı olarak taksit ödemesine imkan tanımaktadır. Kartsız ödeme yaparken takip edeceğiniz adımlar şöyledir:

 • Kartsız işlemler ekranına geldikten sonra Aktif Bank işlemleri seçilir,

 • N Kolay Kart numarası veya hesap numarası girilir,

 • Varsa istenen diğer bilgiler doldurulur,

 • T.C kimlik numarası ve cep telefonu numarası tuşlanarak ödeme yapılır.

Aktif Bank Örnek Ödeme Planı

Kredi onayı alan tüketicinin Aktif Bank ödeme planı başvuru esnasında belirtilen mail adresine gönderilir. Her başvuru özel olarak değerlendirilir ve %0,98 ile %1,89 arasında oranlarla taksitlendirme yapılır. Tüketicinin 7.000 TL kredi başvurusu 48 ay ve %0,98 ile onaylandıysa; geri ödeme tutarı 9.235,64 TL, aylık taksit miktarı ise 191,68 TL olarak hesaplanacaktır.

Kredi notu düşükse banka %1,89‘a kadar oranlarla teklif verebiliyor. Böyle bir durumda 17.000 TL kredi başvurusu 60 ay vade ile yapıldıysa; tüketicinin aylık ödemesi gereken taksit miktarı 521,30 TL iken, toplamda ödemesi gereken rakam 31.363,00 TL‘dir.

Bir önceki yazımız olan Ev Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde asgsri ücretliye ev kredisi veren bankalar, en düşük faizli ev kredisi veren bankalar ve Ev Kredisi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Trackbacks & Pingbacks

 1. 1000 TL Pandemi Sosyal Yardım Desteği | Kredi ve Bankacılık Bilgileri

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*