2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?

Bankalar paranın finanse edildiği alanlardır. Para yatırma, para çekme, vadeli ve vadesiz hesap açma, kredi verme ve tahsil etme işlemlerinin yapıldığı yerlerdir. Bunların yanında elektrik, su, vergi, doğal gaz ve birçok tahsilatlarının yapıldığı alandır. En zor işler arasında bir sıralama yaptığımızda aslında beden gücü değil de bilgi ve beyin gücü yapılan sektör bankacılıktır. İş bakımında stresli bir iştir. Bankacılıkta diğer sektör çalışanlara bakıldığında iş gücü biraz daha fazladır. Normal mesai saatleri 08:00 ve 17:00 arasında olmasına rağmen genellikle bu saatlerin dışına taşmaktadır. Özellikle ay sonu ve yıl sonlarında çalışma saatleri biraz daha uzamaktadır.

Banka çalışanları da gişe memuru, satış danışmanı, müşteri temsilcisi, servis görevlisi, servis yetkili, müdür, müdür yardımcısı gibi pozisyonlarda görev yapmaktadırlar. Finansal konuların çokça geçtiği bu alanda çalışanların maaşları da fazlasıyla merak edilmektedir. 2016 bankacı maaşları ne kadardır diye içinizden geçirenler mutlaka bulunmaktadır. Aslına bakarsanız özel ve kamu bankalarında görev yapanların maaşları farklıdır. Özel bankaların genelinde ilk defa başlayanların maaşları 1.700 TL ve 2.300 TL arasında değişmektedir. Çalıştıkları yıllara görev yükselmelerine göre bu maaşlarda değişiklik vardır. Müdürlerin görevleri de diğer çalışanlara göre daha fazladır. O alanda yapılan bütün işlerin sorumluklarını da üstlenmeleri gerekiyor. Bu da ekstra iş gücü ve motivasyon gerektirmektedir. Müdür maaşlarına baktığımızda da 8.000 TL ve 17.000 TL arasında değişmektedir.

Bu makalemde sizlere 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar? konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Aralıkları Nelerdir? başlıklı makalemizde düşük kredi notu, kredi notu ve kredi notu aralıkları hakkında bilgiler verilmektedir.