2017 Hayvancılık Hibe Kredileri

Geçtiğimiz yıl içerisinde hayvancılık ile uğraşan binlerce kişi, KOSGEB gibi kurumlara başvurarak, ihtiyaçları doğrultusunda devlet destekli faizsiz kredi ya da hibe programlarından faydalanmaktaydı. Mevcut bir işi olan ve hayvancılık ile meşgul olan kişiler, faydalandıkları bu destekler ile işlerini büyütmüş ya da mevcut giderlerini kısa bir süre içerisinde karşılamıştırlar. Hayvancılık alanında verilen kredilerin içerisinde, Avrupa Birliği Destekleri’nin olmasından dolayı, hayvancılık yapanlar 2017 yılı içerisinde oldukça endişelidir. Çünkü, Avrupa Birliği ile ülkemizde yaşanan problemlerin, 2017 yılı hayvancılık hibe kredilerini nasıl etkileyeceği merak edilmektedir. Öncelikle, kişilerin kesinlikle endişe etmelerini gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

Yapılan açıklamalar doğrultusunda, 2016 yılı boyunca verilen hibe yardımlarının, 2017 yılında da aynı şekilde devam edeceği görülmekteydi. Ayrıca, 2017 yılı hayvancılık hibe kredilerinde farklı bir uygulamaya daha gidilmektedir. Genç girişimcilerin aktif olması için yapılan düzenlemeler ile birlikte, sıfırdan bir işletme kurmak isteyen gençlere yardım edilmekte ve modern bir tesis inşaa etmeleri açısından ihtiyaç duydukları finansmanlar, bu hibe programları ile verilmektedir. Tabiki, bu hibelerden faydalanabilmek için, kişilerin KOSGEB merkezlerine kısa bir süre içerisinde başvurmaları gerekecektir. KOSGEB destekli verilen kredilerden faydalanmak için bu en temel şarttır. Katıldığınız kurslar sonucunda girişimcilik belgenizi almanız halinde hem KOSGEB hem de diğer devlet destek ve hibelerinden oldukça kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Hayvancılık Hibeleri Ne Kadar Veriliyor?

2017 hayvancılık hibe kredilerinde, herhangi bir alt ya da üst sınır bulunmamaktadır. Kişiler, KOSGEB komitesine hangi amaçlı kredi talep ettiklerini belirtmeli ve bununla ilgili de çalışmalarını gösteren bir proje sunmalıdırlar. Bu proje dahilinde, kişilerin ihtiyaç duydukları hibeler, onlara sunulacaktır. Örnek bir rakam ile bu durumu açıklayacak olursak, sıfırdan bir işletme kurmak isteyen girişimcileri ele alalım. Yeni bir çalışma alanı, teçhizat ya da hayvan alınacağından dolayı, size verilecek olan hibenin miktarı fazla olacaktır. Aynı zamanda, ihtiyaç duyulması halinde size verilecek olan tutarın bir kısmı hibe, kalan kısmı ise faizsiz devlet kredisi olarak sunulabilecektir. Aldığınız bu krediyi ise, iki yıl sonra ödemeye başlayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan 2017 Yılında Konut Kredisi Faizleri Düşer Mi? başlıklı makalemizde 2017 Konut Kredileri, 2017 Konut Kredileri Düşer Mi ve 2017 Konut Kredileri Ne Olur hakkında bilgiler verilmektedir.