2017 Yılında Euro Fiyatları Ne Olur

Döviz piyasalarında meydana gelen çok ciddi artışlar ile birlikte, ticaret hayatı da ciddi bir şekilde yara almış durumdadır. Çünkü, yurt dışından ithal olarak getirilen ürünlerin fiyatlarında meydana gelen ciddi artışlar ile birlikte, tüketici ürünlere olan taleplerini düşürmüş durumdadır. Bu da ithal bir çalışma politikası izleyen ya da üretim sırasında ithal ürünleri kullanan ticaret adamlarımızın zor anlar yaşamasına neden olmuştur. Hem yatırımcı hem tüketici hem de üreticilerin umut beslediği 2017 yılında Euro fiyatları ne olur konusu ise, şimdiden somut bir şekilde yanıt bulmaya başlamış durumdadır.

Amerikan Doları’nda meydana gelen artışlar ile birlikte alınan faiz kararlarını hızlı bir şekilde uygulayan Euro bölgesi, Tüğrk Lirası’na karşı tarihin en üstün durumunu elde etmiştir. Bu durum yatırımcılar için olumlu olsa da, ülke ekonomisini ciddi anlamda tehdit etmektedir. 2017 yılında Euro fiyatları ne olur konusunda yapılan araştırmalar sırasında karşınıza çıkacak bir durum da, İngiltere ve Avrupa Birliği arasındaki ilişkiler üzerine olacaktır. Çünkü, Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı alan İngiltere, ilk etapta Euro tarafında bir denge kaybını ortaya çıkarmıştı. Şimdi net bir şekilde kabul edilen bu durum, referandum oylaması ile halka sunulacak ve İngiltere’nin resmi bir şekilde de Avrupa Birliği’nden ayrılması hedeflenmektedir. Eğer bu durum gerçekleşirse, İngiltere gibi global bir ülkenin eksikliği, Euro’da ciddi bir değer kaybına yol açacaktır.

                               2017-yilinda-euro-fiyatlari-ne-olur

2017 Euro Tahminleri Nedir?

2017 yılında Euro fiyatları ne olur konusunda, tahmini değerlere de yer vermek gerekecektir. Şuan Merkez Bankası kararları ve ekonomistlerin yaptığı yorumlara baktığımız zaman Amerikan Doları’nın 3,68, Euro’nun ise 3,86 seviyelerine inmesi beklenmektedir. Bahsetmiş olduğumuz bu değerler, Ocak ayı sonundaki beklentilerdir ve kesinlik payları şuan için yoktur. Bir hafta içerisinde ciddi bir düşüşü gerektirecek olan bu değerler, yatırımcılar açısından ise çok daha farklı yorumlanmaktadır. Piyasadaki güven derecesi yüksek olan firmaların açıklamalarına baktığımız zaman, Euro fiyatlarının 2017 yılı boyunca 3,80 seviyesinin altına inmeyeceği ve Dolar ile Euro arasındaki paritenin de kısa bir süre içerisinde eşitleneceğine yer verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Yılbaşı Kredisi başlıklı makalemizde İş Bankası Yılbaşı Kredisi Başvurusu, İş Bankası Yılbaşı Kredisi Faiz Oranları ve İş Bankası Yılbaşı Kredisi Hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.