İş Bankası Yılbaşı Kredisi

İş Bankası Yılbaşı Kredisi

Ocak ayı boyunca Türkiye İş Bankası şubelerine giderek yeni yıl için hazırlanan kredi paketlerini inceleyebilmeniz için çok az vaktiniz kaldı. Özellikle Türkiye İş Bankası yılbaşı kredisi için acele edilmesi gerekmektedir. Çünkü, İş Bankası’nın hazırlamış olduğu bu kredi paketi sayesinde, birçok banka ve diğer ihtiyaç kredisi paketlerine göre daha uygun faiz oranları ve daha uzun süren vade sürelerinden faydalanabilirsiniz. Hazırlanan bu kredi paketi ile birlikte, 3 bin lira ile 25 bin lira arasında kredi alabileceksiniz.

Örnek bir hesaplama yapacak olursak, Türkiye İş Bankası yılbaşı kredisine, 10 bin liralık bir başvuruda bulunulduğunu varsayalım. Banka sizlere 3 ay ile 48 ay arasında vade sürelerini size sunacaktır. Eğer 48 aylık bir kredi vade süresi belirlerseniz bu durumda, 48 ay boyunca ödemeniz gereken kredi taksitiniz 293 Türk Lirası olacaktır. %1,24 faiz oranını size sunan banka yıllık maliyet oranını ise %19,74 olarak belirleyecektir. Tüm kredi paketlerinde olduğu gibi, bu kredi paketinde de her durum göz önünde bulundurularak sizlere hayat sigortası yapılacaktır ve bunun için de yalnızca 155 Türk Lirası ödemeniz gerekecektir. Tüm bu masraflar, vade süreleri, yıllık maliyetler ve faiz oranları dikkate alındığı zaman, 48 ay sonunda bankaya ödeyeceğiniz toplam kredi bedeli 14 bin 65 Türk Lirası olacaktır.

Kredi Başvurusunda Hangi Belgeler İstenmektedir?

Türkiye İş Bankası yılbaşı kredisi, bankanın hazırlamış olduğu bir ihtiyaç kredisi paketidir. Bundan dolayı, diğer ihtiyaç kredilerinde aranan tüm şartlar ve belgeler, bu kredi paketinde de sizlerden talep edilecektir. Bu belgeler ise şu şekildedir.

  • Bankada size sunulan İhtiyaç Kredisi Başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalısınız.
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslını da yanınızda bulundurmalısınız.)
  • Gelir Belgesi (Başka birine ait yerde çalışanlar gelir belgesi getirmek zorundadır. Eğer esnafsanız, bu durumda sizlerden vergi levhanınızın örneği istenecektir. Bunu da bağlı olduğunuz muhasebeden alabilirsiniz.)

Bu belgeler ile bankaya başvuran kişiler, eğer banka sicillerinden kaynaklanan bir sorun bulunmuyorsa, kısa bir süre içerisinde kredilerini teslim alabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Esnaf Kefalet Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde esnaf kefalet kredisi alma şartları, esnaf kefalet kredisi nasıl çekilir ve esnaf kefalet kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.