Denizbank Kurtaran Hesap Kartı ve Kullanımı

Günümüde birçok harcamamızı, vadesiz mevduat hesaplarımızın kartları ile ya da kredi kartlarından hem kolay hem hızlı hem de oldukça güvenli bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Fakat, harcamaların kontrol edilememesi ya da hesap hareketlerini düzenli olarak takip etmemizden dolayı, bazı anlarda limitimiz yeterli olmadığından dolayı alışverişlerimizi gerçekleştiremiyoruz. Bu gibi durumlar için ise Denizbank kurtaran hesap kartını bu yazımızda sizlere tanıtacağız. Genellikle esnaf ve kobilerin kullanmış olduğu esnek hesaplar, ilk etapta vadesiz mevduat hesaplarından farksız bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Fakati klasik mevduat hesaplarında, limitiniz kadar harcama yapabilirken, kurtaran hesap olarak nitelendirilen bu esnek hesaba sahipseniz, hesabınızda para olmasa bile alışverişlerinize ve harcamalarınıza devam edebileceksiniz.

Denizbank kurtaran hesap ile, yaptığınız harcamaların yanı sıra, isterseniz Denizbank ATM noktalarından isterseniz de diğer anlaşmalı olunan banka ATMlerinden, nakit çekimi de gerçekleştirebileceksiniz. Yapacağınız harcamalarda da nakit çekimlerinde de bankaya bu tutarı 12 ay taksit ile ödeyebilceksiniz.

Denizbank’ın sunduğu bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanmak isteyenlerin ise bilmesi gereken bazı durumlar vardır. Öncelikle, bu hesapta yapacağınız harcamaların limiti, bankanız tarafından belirlenecektir. Yapacağınız para çekme işlemlerinde, ATM noktalarından en az 200 Türk Lirası çekmenize müsade edilmektedir. Eğer taksitli bir şekilde para çekme işlemi yapacaksanız, ilk ödemeniz gereken taksit, bir sonraki ayın son günü olacaktır. Vadesiz mevduat hesapları ile yaptığınız harcamalarda taksitli bir şekilde harcama şansınız bulunmuyorken, Denizbank kurtaran hesap ile dilediğiniz kadar taksitli alışveriş de yapabileceksiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Denizbank, esnek hesap için başvuru yapacaklara iki farklı yol sunmaktadır. Bunlardan birincisi banka şubelerine doğrudan yapılacak olan başvurularken, bir diğeri de kısa mesaj yolu ile yapılmaktadır. Cep telefonunuzdan göndereceğiniz kısa mesajda, KURTARAN yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazın ve bu kısa mesajı 3280’e gönderin. Başvuru için yalnızca bu kısa mesaj yeterli olacaktır ve başvuru sonucunuz da en fazla beş dakika içerisinde sizlere gönderilecektir. Bu yol ile yapılan başvuruda, kartınız banka şubesine gelecek ve buradan teslim almanız gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan Bankacı Olmak İçin Aranan Şartlar Neler? başlıklı makalemizde banka, banka iş ilanları ve banka iş şartları hakkında bilgiler verilmektedir.