Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalardan almış olduğumuz hizmetlerin karşılığı olarak, bankalara kullanım aidatı ya da faiz ödemekteyiz. Fakat son dönemlerde, bankalara birçok kişinin aidatlarının iptal edilmesi için başvuran kişilerin sayısı oldukça artmıştır. Durum böyle olunca, bazı yasal düzenlemeler de yapılmıştır. Aidatsız kredi kartlarının müşterilere sunulması da bunun bir örneğidir. Aidatsız kredi kartı veren bankalara bakacak olursak;

Türkiye İş Bankası Maximum Kart

Aidatsız kredi kartı veren bankalardan ilki İş Bankası’dır. Piyasadaki kredi kartlarının büyük bir çoğunluğunu sunmuş olan banka, sevilen Maximum Kart hizmetini şimdi de aidatsız olarak sunmaya hazırlanmaktadır. Bu kredi kartını almak isteyen bireyler, gelir belgeleri ve kimlikleri ile banka şubelerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Eğer, kredi notunuz ya da banka sicilinizden dolayı başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacağı hakkında emin değilseniz, Türkiye İş Bankası’nın internet sitesine giriş yaparak, başvurunuzu yapabilirsiniz. Ön başvuru olarak değerlendirilen bu durumda, beş dakika içerisinde onay ya da red cevabı, cep telefonunuza kısa mesaj yoluyla gönderilecektir.

Garanti Bankası Bonus Kart

Garanti Bankası, yeni bir kredi kartı almak isteyen müşterilerine sunduğu aidatsız kredi kartı hizmetinde, kişilerin Garanti Bankası üzerinden bir maaş alıyor olmaları ya da kredi kartlarından otomatik ödeme talimatı vermeleri gerekmektedir.Bu şart tamamlanıyorsa, yeni kredi kartı başvurunuzda ya da dilekçe ile bildirim yapacağınız durumlarda, mevcut kredi kartınızdan aidat alınması iptal edilecektir.

Yapı Kredi Play Kart

World Kart özellikleri bulunan Play Kart, 25 yaş altı gençler için sunulmaktadır. İnternert üzerinden online başvuru yapılabilen bu kredi kartında, herhangi bir aidat alınmamaktadır. Asgari ödeme tutarında da indirim yapılan bu kredi kartı için, asgari ödeme tutarı toplam borcun yüzde otuzluk kısmı üzerinden hesaplanmaktadır.

Aidatsız kredi kartı veren bankalar ve sundukları hizmetler bu şekildedir. Yasal düzenlemelerin ardından alınmasının önüne geçilmeye çalışılan kart aidatları için, Resmi Gazete’de yayınlanan bildirileri düzenli olarak takip etmeniz gerekmektedir. Eğer, yeni bir düzenleme söz konusu olursa, bankanın bu zamana kadar sizlerden kart kullanım aidatı adı altında aldıkları tutarları iade olarak alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Yılbaşı Kredisi başlıklı makalemizde İş Bankası Yılbaşı Kredisi Başvurusu, İş Bankası Yılbaşı Kredisi Faiz Oranları ve İş Bankası Yılbaşı Kredisi Hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.