Akbank Direkt İnternet Bankacılığı Şifresini En Kolay Alma Yöntemi ve Kullanımı

İnternet bankacılığı kullanımı tüketiciler arasında gittikçe yaygınlaşmaya devam ederken, bu konuda ödevini iyi yapan ve müşterilerine çok özel hizmetler sunan bankalardan birisinin de Akbank olduğunu söyleyebiliriz… Akbank ‘ın internet ve mobil bankacılığı platformuna Akbank Direkt adını vermiş olup, eğer ilk defa Akbank Direkt İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılığı kullanacaksanız, bu durumda bir şifre alınması gerekmektedir. Şimdi sizlere bu şifreyi yani Akbank direkt internet bankacılığı şifresini en kolay alma yönetmi ve kullanımı hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

Eskiden daha çok şifre alma işlemleri şubeler ya da müşteri hizmetleri telefon bankacılığı kanalıyla yapılabiliyorken, Akbank bu konuyu bir adım daha ileri götürerek, internet sitesi üzerinden yapılabilir hale getirmiş durumda. Bazı kimlik bilgileriniz ve banka kartı ya da kredi kartı bilgilerinizi girerek, ilgili adımları izleyip Akbank Direkt internet bankacılığı şifrenizi almanız mümkün. Şimdi sizlere sırasıyla adım adım nasıl yapacağınızı anlatalım.

Evvela Akbank ‘ın resmi internet sitesi olan www.akbank.com.tr adresine giriş yapıyoruz. Bunun sonrasında ise; sitenin ana sayfasında sağ üst bölümde yer alan “AKBANK DİREKT” linkine tıklamamız gerekiyor. Karşımıza çıkacak ekrandan ise “ŞİFRE AL” butonuna tıkladığımızda artık şifre alma ekranına geçiş yapmış oluyoruz.

Şifre Al bölümüne tıkladıktan sonra karşımıza doldurmamız gereken bir form gelecektir. Formu dikkatli incelediğinizde bazı kimlik bilgilerimiz ve yine banka kartı ya da kredi kartımızın bazı bilgilerinin istenildiği görülecektir.

İstenilen Bilgiler

İlk etapta; müşteri numaramız, bu numarayı bilmeyenler için TC kimlik numaramız yazılacak, hemen altında yer alan bölüme de annemizin evlilik öncesinde kullandığı kızlık soyadının ilk harfi ve son harfini yazmamız gerekecektir. Bunları yazdıktan sonra yine hemen altında bulunan bölüme ise kredi kartımızın son 4 hanesini yazarak, “DEVAM” butonuna tıklayacağız.

Kart Şifresi

Devam dedikten sonra ikinci bölüme geçecek, burada açılacak ekrandan ise az evvel son 4 hanesini yazmış olduğumuz kartımızın şifresini yazmamız gerekecektir. Bu şifre, alışveriş sırasında ya da kredi kartımızı bankamatiğe taktığımızda yazdığımız şifredir. Sonrasında ise yine “DEVAM” butonuna tıklayacağız.

Onay Kodu

Sonraki aşamada ise; Akbank tarafından sistemde kayıtlı bulunulan cep telefonuna bir SMS gönderilecek, bu SMS de de bir onay kodu bulunacaktır. Bize gelen onay kodunu da yine ilgili yere yazdıktan sonra “DEVAM” butonuna tıklayıp, sonrasında ise artık şifremizi belirleyeceğimiz ekrana ulaşılacaktır.

Şifre Belirleme

İnternet bankacılığı için beliryeceğiniz şifreyi yazıp, sonrasında alt bölüme tekrar yazıp onayladıktan sonra artık şifre alma işlemizi tamamlamış olacak ve Akbank Direkt internet bankacılığına giriş yapabiliyor hale gelmiş olacağız.

Şifre Belirlerken Dikkat

Çok önem arz eden bir konuyu da yeri gelmişken hatırlatalım. Akbank Direkt internet şifrenizi belirlerken, kolay şifreler yerine tahmin edilmesi güç şifreler belirlemeli, çocuğunuzun adı, doğum günü, vs. Gibi basit şifrelemelerden uzak durmalıyız.

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz 55.000 TL Kredi başlıklı makalemizde gelir belgesiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*