Denizbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır Nasıl Kullanılır?,

Denizbank da internet bankacılığı ve mobil bankacılık platformları üzerine bir çok çalışma yürüten bankalardan birisi olup,  müşterilerden ilk kez internet bankacılığı kullanacak olanların şifre almaları gerekmektedir. Ancak şifre alma işlemi sanıldığı kadar zor bir işlem olmayıp, bu yazımızda sizlere Denizbank internet bankacılığı şifresi nasıl alınır nasıl kullanılır kısaca izah etmeye çalışacağız.

Şifre Almak İçin Şubelere Gitmeye Gerek Yok

Şifre alma işlemi denildiğinde; müşteri hizmetleri aramak ve dakikalarca konuşmak ya da şubelere gitmek zorunda kalmak gibi yöntemler aklınıza gelebilir. Ancak Denizbank ‘ta bunlara gerek yok. Bankanın internet sitesine girerek sadece birkaç adımda internet bankacılığı şifresi almanız mümkün.

Yapmanız gereken ilk önce; Denizbank ‘ın internet sitesi olan www.denizbank.com adresine girip, burada sağ üstte yer alan İNTERNET BANKACILIĞI GİRİŞ bölümün hemen altındaki “KULLANICI OLUŞTUR” bölümüne tıklamak olacaktır. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza açılacak ekranda; sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgiler Denizbank bankamatik ya da kredi kartı bilgilerinizdir.

Bilgileri Doğru Girmek Gerekiyor

Bu bilgileri girerken hata yapmamaya özen göstermeliyiz. Bu bölümde bizden sırasıyka; banka ya da kredi kartı numaramız, hemen altında numarasını girmiş olduğumuz kartımızı şifresi ve yine aynı kartın üzerinde yer alan kart son kullanım tarihi bilgileriniz girmemiz istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra DEVAM butonuna tıklayarak sonraki aşamaya geçeceğiz.

DEVAM dedikten sonra bankada kayıtlı bulunan cep telefonu numaramıza bir güvenlik kodu içeren kısa mesaj gönderilecektir. Bu mesajı da önümüzdeki ekrana girerek, artık şifre belirleme bölümüne geçilecektir. Burada güvenli bir şifre belirledikten sonra yine Denizbank tarafından şifremizin oluşturulduğuna dair bir mesaj gelecektir. Böylelikle Denizbank internet bankacılığı şifremizi oluşturmuş olacağız.

Kartı Olmayanların da Şifre Alması Mümkün

Eğer Denizbank müşterisiyseniz ve kullandığınız herhangi bir bankamatik kartı ya da kredi kartı yok ise; bu durumda da şifrenizi alabilirsiniz. Bunun için kart bilgilerini yazdığınız bölümün hemen altında yer alan ve “DEVAM” butonunun yanında bulunan “KARTIM YOK” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu yöntemde ise; size kart bilgileriniz yerine önce TC kimlik numaranız ve telefon numaranız sorulacak, sonraki aşamada ise bazı kimlik bilgileriniz sorularak, şifre belirleme ekranına geçiş sağlanacaktır.

Artık Kullanıma Hazır

Şifrenizi oluşturduktan sonra artık Denizbank Açık Deniz İnternet bankacılığını kullanabileceksiniz. Giriş yapmak için bankanın internet sitesi ana sayfası üzerinden; sağ üstte yer alan İNTERNET BANKACILIĞINA GİRİŞ bölümüne tıklayıp, açılan ekrandan da şifre ile girişi seçip, kullanıcı adınız veya TC kimlik numaranız ile birlikte e parolanızı yazmanız gerekecektir. Bunu yazdıktan sonra DEVAM butonuna tıklayıp, sonrasında ise bankadan gelen kısa mesajda yazan onay kodunu işleyerek sisteme giriş yapılmış olunacaktır.

Birçok İşlem Yapılabiliyor

Gayet sade ve anlaşılabilir şekilde düzenlenen Denizbank Açık Deniz İnternet bankacılığı üzerinden; ilgili adımları takip ederek ödemelerinizi gerçekleştirebilir, hesap açma kapatma işlemi yapabilir, kredi kartlarınızın harcamalarına bakabilir, otomatik ödeme talimatı verebilir, vs. Daha birçok işlemi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tüm Bankaların Hesap İşletim Ücret Detayları başlıklı makalemizde güncel hesap aidatı tüm bankalar, hesap işletim almayan bankalar ve Hesap İşletim ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir.