Arsa Kredisi Nasıl Alınır?

Arsa Kredisi Nasıl Alınır?

 

Herkesin belli başlı hayalleri arasında kendine ait bir arsa alarak burayı değerlendirmek kesinlikle vardır. Ekip biçmek, içine evler yapabilmek, kendi bahçemizde doğal ürünler yetiştirmek ve bu işlerde paralarda kazanmak isteriz. Tabi bunun için nakitede ihtiyacımız vardır. Bu nakit elimizde mevcut olmadığı durumlarda bankalar bizlere arsa kredisi desteği vermektedirler. Peki, ama bu krediler nasıl alınır?

 

 Arsa kredisi nasıl alınır?

 

Arsa kredisi için yetkili bir bankaya giderek size en uygun kredi seçeneklerini öğrenebilirsiniz. Bankalar yatırımlarını arsa alarak değerlendirmek isteyenler için 60 aya kadar vadeli seçeneklerle hizmet vermektedirler. Arsanızı bulmak sizden, yatırım finansmanlarınızın destekleri, bankalarınızdan.

 

Tabi belli başta şartlar aranmaktadır. Bunların içerisinde seçtiğiniz arsanızın belediye içerisinde ve imarlı olması ilk şartlar arasında yer almakta olup, alacağınız arsanın % 50’si kadar ekspertiz değerinde kredi kullanabilirsiniz.

 

Kredi kullanarak alacağız gayrimenkul arsalarınıza ipotek konularak banka gerekli gördüğü takdirde ek teminatlar da isteme hakkına sahiptirler. Bankalar, kredi süreniz boyunca sizlere hayat sigortanızı yaparak sizleri güvence altına almayı da ihmal etmiyorlar. Sizde hayalinizdeki arsaları ertelemeyin, en yakın şubelere başvurarak faiz oranları karşılaştırmalarıyla size en uygun arsa kredisini kullanma şansınızı değerlendirin.

 

Birçok banka sizlere 36-60 ay arasında vade seçenekleri sunarak size en uygun kredileri seçme şansınızı hazırlıyorlar. Arsa kredileri genellikle en düşük faizli krediler olarak da nitelendirilebilir. Önemli olan arsa kredilerinde yasal olarak belediyeye ait bir alanda ve imarlı olması, bu şekildeki arsalarda arsa kredinizi rahatça temin edebilirsiniz. İstediğiniz hayallerinize kavuşabilirsiniz. Beklemeden, en yakın şubelerle görüşerek hayallerinize adım atmaya başlayın. Size ait bir arsanızda hayallerinizin ilk temellerini atmaya başlayın.

 

Düşük faiz ve ekspertiz değerinin %50’si kadar kredi seçenekleriyle sizlerde arsalarınıza sahip olun. Tek yapmanız gereken bir arsa bularak, en yakın şubelere başvuru yapıp finansman seçeneklerini öğrenmeniz. Hayallerinizin çözümü bankalarca sağlanmaktadır. Sizlere en uygun seçeneklerle herkese uygun bulunan kredilerde sizlerde hizmet almaya başlayın. Hayallerinizi ertelemek zorunda kalmayın. Yetkili şubelerden istediğiniz her tür sorularınızın cevabını alabilir, uygun seçenekler arası karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Sizin ve sevdiklerinizin hayallerine kavuşmasına adım atma zamanı belki de çoktan gelmiştir. Arsa kredileriyle artık arsa almak hayal olmaktan çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan Emekliyim, Kredi Alabilir Miyim? başlıklı makalemizde emekli, halkbankası ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir