Asgari Ücret Ne Zaman 1300 Tl olacak
Asgari Ücret Ne Zaman 1300 Tl olacak

Asgari Ücret Ne Zaman 1300 Tl olacak

Asgari Ücret Ne Zaman 1300 Tl olacak

Seçimlerin bitmesinin ardından 5 milyon asgari ücretlinin gözü kulağı asgari ücrete vaat edilen zamda oldu.Ak Partinin 1 Kasım seçim beyannamesinde yer alan ‘Asgari ücret 1300 tl olacak’ şeklindeki vaadi seçimden önce hakkında farklı açıklamaları da beraberinde getirmişti.Seçimden önce eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek asgari ücretin 2016 yılı içerisinde 1300 tl ye yükseltilebileceğini açıklamalarına rağmen,Başbakan Ahmet Davutoğlu Manisa mitinginde 1 Ocak 2016 tarihini işaret etmişti.Bu konuda 22 ekim 2015 tarihinde Hak iş Konfederasyonu Genel Kurulunda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 2016 yılı başında asgari ücretin 1300 tl olacağını ifade etmişti.

ERDOĞAN’IN SÖYLEDİĞİ O SÖZLER ŞÖYLE:
“Şimdi bugün bakıyoruz, asgari ücret 1000 lira. 2016 başından itibaren asgari ücretin hükumetin ben teklifini, vaadini söylüyorum 1300 lira olması ön görülüyor. Ve asgari ücretin görüşmeleri bu yılın aralık ayında yapılacak. 2016 başı itibariyle yeni asgari ücret, yani vaat edilen 1300 lira başlamış olacak. Yani 5 kattan fazla bir artış. Dolar olarak bakalım ki şu anda kurda bir dengesizlik var, buna rağmen bakalım. 2002’de 125 dolardı, bugün 346 dolar. Yani biz dolara da ezdirmedik, enflasyona ezdirmedik. Öyle söz vermiştik, öyle yaptık. Çok daha fazlasının yapılmasının gereğine biz zaten inandık ve böyle çalıştık. Yeter ki istikrar olsun, güven olsun. Türkiye içinde huzur güven, bir ve beraber olalım.”

Bu açıklamalardan sonra Asgari Ücretin 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren 1300 tl olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Edit Bu makalemi seçimden hemen sonra yazmıştım.Ön gördüğüm üzere hükümet gerekli adımları attı ve açıklamaları yaptı.Tüm asgari ücretli kişilere hayırlı olmasını temenni ederim.

Bu makalemde size Asgari Ücret Ne Zaman 1300 Tl olacak konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan İş Bankası kredi kartı başvuru sonucu öğrenme başlıklı makalemizde İş Bankası kredi kartı başvuru sonucu öğrenme, iş bankası kredi kartı başvurucu sonucu ve iş bankası kredi kartı başvurucu sonucu nasıl öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*