Bana Kredi Çıkar mı? Kredi Notum Düşük
Bana Kredi Çıkar mı? Kredi Notum Düşük

Bana Kredi Çıkar mı? Kredi Notum Düşük

Bana Kredi Çıkar mı? Kredi Notum Düşük

Kişiler ekonomik durumlarını düzeltmek dar boğazdan kurtulmak veya diğer ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla bankalardan kredi çektiklerini biliyor yakın çevremizden sürekli duyuyoruz. Kişiler çeşit çeşit faiz ve vade oranlarıyla bankalar tarafından kredilendiriliyor, ihtiyaçlarına göre kredi türleri edindiriliyorlar.

Bankalar tarafından bir vatandaşa kredi verilebilmesi için biliyorsunuz ki kişinin kredi notunun yeterli olması, herhangi bir bankayla probleminin olmaması ve bu krediyi geri ödeyebilecek ekonomik gücünün olması gereklidir.

Bana kredi çıkarmı, kredi notum düşük diyenler için ise kredi hakkında bilmek istediklerinizi yanıtlayalım.

Kredi notunuzun düşük veya çok olması durumu, bankalarla alakalı problemlerinize varsa ticari faaliyetlerinize ve bireysel olarak banka bilgilerinize bakar dolayısıyla kredi notunun düşüklüğünden ziyade bu bilgiler ışığında düşünmek mantıklı olacaktır. Bu kredi notunun düşük veya yüksek olması durumunu da bu faktörler belirlediğinden kredi notunuzun düşük olması elbette kredi almanızı olumsuz yönde etkileyebilir, ancak temel faktör olarak da görmemek gerekir. Bankalarla alakalı bir geçmişiniz yok ise de kredi notunuz düşük olabilir. Bu yüzden kesin ibareler kullanmak yanlış olur.

En basit ve temel itibar olarak ele alacak olursak kişilere kredi çıkabilmesi için belirlenen kriterlere uygun olan herkese kredi çıkar. Bu kredi limiti ise kredi puanınıza ve gelirinize göre farklılık gösterir. Dolayısıyla kredi notunuz bankalar ortamında yer alan kimliğinizden farksızdır.

Bu makalemde sizlere Bana Kredi Çıkar mı? Kredi Notum Düşük… konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Arsa Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde arsa kredisi, arsa kredisi avantajları ve arsa kredisi dezavantajları hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*