Bayramda Bankalar Açık mı?

Bayramda Bankalar Açık mı?

Ramazan bayramı tatili başladı, fakat bankayla işi olanların bu habere dikkat etmesi gerekiyor.

bayramda-bankalar-açıkmı

Ülkemizde bir çok çalışan kesimi yakından ilgilendiren 9 günlük resmi tatil 01.07.2016 Cuma gününden itibaren başladı. Fakat hemen akıllara  bankaların bu tatilde açık olup olmayacağı geldi. Herkesin aklında ramazan bayramı tatilinde  bankaların açık olup olamayacağı sorusu var. Bankacılık işlemlerinde tatiller bir önceki yılın iş günlerine göre düzenleniyor ve Merkez Bankası bu zaman zarfında görev yapacağı için resmi tatil olarak görülmüyor. Buna göre 4 temmuz öğleye kadar bütün bankalar hizmet verecek.  Bayram bitişi ise gene 8 temmuz Cuma  günü  tam gün mesai  olacak.

     Borsa İstanbul Bayramda Açık mı?

Borsa İstanbul’da da  aynı şekilde işlemler devam edecek.  4 Temmuz pazartesi bankalar öğlene kadar çalışacağı için Eft  işlemlerinde paranın diğer hesaba  aktarılabilmesi için işlemlerin öğleye kadar gerçekleştirilmesi gerekiyor.

 

 

  Bayram Tatilinde VERGİ DAİRELERİ Açık mı?

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre  ülke genelindeki vergi dairelerinde de 04 Temmuz pazartesi günü yarım, 8 Temmuz cuma günü ise tam gün olarak vatandaşlara hizmet verileceği duyuruldu.