Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Kredi kartı borcunu ödemek için bir kaç farklı yöntem kullanabiliriz. Birinci yöntem olarak telefon bankacılığı hizmetlerinden faydalanarak kredi kartını kullandığımız bankanın müşteri hizmetlerini aramalıyız. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra eğer sesli yanıt sistemi ile kredi kartı borcunu ödemeye olanak tanıyan bir sistemleri varsa sesli yanıt sistemi ile ilgili menüye girerek kredi kartı borcumuzu ödeyebiliriz.

 

Yalnız kredi kartı borcu nasıl ödenir diye kesin bilgimiz yoksa bu işlemi yarıda bırakma durumumuz olabilir. Çünkü kredi kartı borcunu telefonla ödeyebilmemiz için öncelikle kredi kartının tanımlı olduğu vadesiz bir hesabımızın olması gerekir. Bu her kredi kartı için tanımlanmış bir hesaptır. Ancak bu hesabın olması kredi kartı borucunu telefonla ödemek için yetmez. Aynı zamanda bu vadesiz hesapta paranın da bulunması gerekir. Eğer vadesiz hesabımızda para varsa kredi kartı borcunu telefonla ödememiz için herhangi bir engelimiz yoktur demektir.

 

Sesli yanıt sistemi ile veya tuşlara basarak kredi kartı borcumuzu ödeyebiliriz. Eğer bu iki yöntemle ödeyemiyorsak müşteri temsilcisi ile görüşüp müşteri temsilcisinin hesaptan para çekerek kredi kartı borcumuzu ödemesini sağlayabiliriz. Başka bir yöntem de herkesin kullandığı bankamatikten nakit para yatırarak kredi kartı borcumuzu ödemektir. Bunun için yapmamız gereken kredi kartını ATM’nin kredi kartı yuvasından kartımızı soktuktan sonra şifremizi girmek ve kredi kartı borcu ödeme tercihin seçmek. Daha sonra işlemlere devam etmektir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Kredi Kartı Şifre Alma başlıklı makalemizde bonus, garanti ve kartı hakkında bilgiler verilmektedir.