bireysel kredi
bireysel kredi

Bireysel Krediler

 

Günümüz koşullarında ihtiyaçlarımızı da belirli koşullardan sonra karşılamakta zorlanmaktayız. Bu durumlarda genelde ilk yaptığımız şey bankalara müracaat etmektir. Bankalarda gelir durumunuza size yardımcı olmaktadır. Zaten kredinin tanımı da geri almak kaydıyla satın alma gücünün belirli vade ve faiz karşılığında devredilmesi olarak geçmektedir. Bireysel Kredilerde ticari amaç dışında kalan her türlü ihtiyacı karşılamak için kullanılan kredi türleridir. Bireysel kredi almak için; gelir durumunuz, bankalar ile çalışma düzeniniz temel olarak esas alınan faktördür. Bunun yanında bireysel kredi alabilmeniz için bankalar özel şartlarda sunmaktadır. Bu özel şartlar bankalar arası değişiklik göstermektedir.

Bireysel Krediler için gereken şartlar;

  • Kanunen kredi kullanabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Bankalar bunu 20 yaş ve üzeri kişilere verilmektedir.
  • Gelir durumunuzu belgelemeniz gerekir.
  • Banka ile düzenli çalışmanıza bakarlar
  • Bankalar sizden kredi için teminat alabilirler.

Bireysel Kredi çekebilmek için gereken şartlar baktığımızda; nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi, ikametgah ve adına düzenlenmiş son 3 aya fatura gerekmektedir. Bunun yanında gelir durumunuza göre belgelerinizi getirmeniz gerekir.

Bireysel krediler ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla bankalar ve finans kurumları tarafından kullandırılmaktadır. Neye ihtiyacınız varsa ona göre gerekli olan evrakları hazırlayarak başvuru yaparsınız. Banka daha sonrasında değerlendirmeye alarak Bireysel Krediler Bölümünde talepleriniz incelenmektedir. Her şeyden önce kredi notunuz ve risk durumunuz incelenmektedir.

Bu makalemde sizlere Bireysel Krediler konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Bank Pozitif Kimin? SWIFT Kodu Nedir? başlıklı makalemizde bank pozitif, Bank Pozitif İle Kredi Kullanma ve bank pozitif kimin hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*