Bireysel Kredilerde Son Durum Analizleri

Kredilerde artık bankalar birçok farklı ürün ile birlikte karşınıza çıkmaktadır. Bireysel kredilerde de aynı şekilde; bunun yanında verilecek olan krediye göre kefalet ve ipotek teminatı gibi taleplerde bulunabilmektedir. Zaten kredi alımlarında ipotek edebileceğiniz bir eviniz var ise banka için daha az risk taşıyan müşteriler arasına girmektesiniz. Size daha düşük faiz ve maliyet oranlarında kredi kullandırabilirler. Eğer ipotek verme gibi bir olasılığınız var ise teminatsız olarak verilecek olan kredilere yönelmeniz daha fazla zarar etmenize neden olacaktır.

Bireysel kredilerde son duruma bakarken; konut finansmanı için olan kredilerde aklımıza gelmektedir. Çoğu kişinin aklına takılan konu konut için ihtiyaç kredisi mi kullanayım yokda Mortgage kredisi midir? Genellikle tavsiye edilen mortgage kredisidir. Çünkü bu kredide ekspertiz, dosya masrafı ve diğer bazı masraflar ihtiyaç kredisinden daha yüksek olabilir ama aylık faiz oranları daha düşüktür. Ayrıca kredilerden alınan vergilerden de muaftır.

Bankalar artık ihtiyaç kredilerindeki politikalarında çeşitliliğe önem vermekte olup; farklı gelir düzeyinde olan tüketicilere ulaşmayı hedeflemektedirler. Artık bankalar o kadar hızlı hareket ederek kredi müşterilerini çekmeye çalışıyor ki; internet bankacılığı, telefon bankacılığı gibi sistemlerle de kredi vermeyi hedeflemektedirler. Tabi kredi talep edenler de bu teknolojiden faydalanmaktadır. En uygun olan faizleri, masrafları ve de taksitleri görebiliyorsunuz. Böylelikle bankalar arası karşılaştırma yaparak size uygun olan kredileri görürsünüz. Araştırmalar neticesinde kararınızı verebilirsiniz.

Bu makalemde sizlere Bireysel Kredilerde Son Durum Analizleri konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Numaraları Nedir, Neden Vardır? başlıklı makalemizde Kredi Kartı Numaraları Nedir, kredi kartı numarası ve kredi kartları hakkında bilgiler verilmektedir.