Borsada Köpek Balığı Tekniği Nedir?

Borsa yatırımlarınızı en iyi şekilde değerlendirmek ve kazanç elde etmek amacıyla devamlı olarak gözetim altında tutmanız gerekmektedir. Eğer yatırımlarınızı yanlış olarak yaptığınızda elde var olan kaynaklarınız risk altına girmektedir. Hatalı işlem yaptığınızda veya yanlış alımlarda bulunduğunuzda komple kazancınızı da kaybedebilirsiniz. Borsada kazanç elde etmenizi sağlamak amacıyla yatırımcılar ve borsa ile ilgilen kişiler birçok yöntem oluşturmaya çalışıyor. Hatta bu yöntemler üzerinden kitap satışı ve eğitimlerde verilmektedir. Bu yöntemlerden birisi de köpek balığı tekniği olarak geçmektedir. Borsada köpek balığı tekniği nedir şeklinde bir tanımlama yapalım. Öncelikle bu tekniğin çıkış düşüncesi hakkında biraz bilgi verelim. Borsada aracı kurum ve bankaların zarar etmediği düşüncesi ile bu yatırımcıların nasıl tahminlerde bulundukları ve oluşturdukları sistem, teknik bir özellik mevcuttur fikriyle çıkmıştır. Piyasada mevcut olan diğer tekniklerinde pahalı olması ve kazanç elde etmek isterken zarar yapmamak amacıyla ortaya atılan bir tekniktir. Borsada tek bir kesişme al ve sat noktasında trend değişimini ön sinyal olarak verilmektedir. Kısa sürede, orta ve uzun zamanlarda aynı biçimde takip etmek gerekiyordu. Bu şekilde takiplerinizi yapmak mümkündür ve doğru bir karardı. Endeks yukarı veya yatay hareket ettiği zamanlarda sinyalleri açıkça görebilirsiniz. Aracı kurum ve bankaların hareketlerinin çok düşük bir ihtimalinde olan bir sistemdir. Bu sistemler büyük olan yatırımcı ve kurumlara köpek balığı deniliyor. Uygulanmakta olan tekniğe de köpek balığı tekniği ismi verilmektedir.

Bu makalemde sizlere Borsada Köpek Balığı Tekniği Nedir? konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Ticari Kredi Nedir? başlıklı makalemizde kobi kredileri, ticari kredi ve ticari kredi avantajları hakkında bilgiler verilmektedir.