Cepten Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama

Cepten Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama

Kredi notunuzu öğrenmek için artık günümüzde hem GSM operatörleri hem de bankalar hizmet vermektedir. Findeks Risk raporu olarak da bilinen bu hizmet için mobil uygulamalar üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Kredi notu bir bankadan hizmet almanız için gerekli olan puanlarınızdır. Eğer bu puanınız ortalamanın altında ise uzun süre bankalardan herhangi bir ürün ya da kredi hizmeti alamazsınız. Bu konuda bankaların kullandığı KKB uygulaması sizlerin tüm geçmiş banka hareketlerinizi görüntüleyebilmektedir.

Cepten Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama işlemleri artık çok kolay bir hale gelmiştir. Findeks adı verilen bir uygulama üzerinden ücretli olarak SMS ile tarafınıza kredi notunuz iletilmektedir. Kredi not hesaplaması ise aşağıdaki şekilde yapılabilmektedir;

  • 0-500 Aralığı: Kredi alma ihtimali en düşüktür.
  • 500-800 Aralığı: Riskli müşterilerdir, kefil ya da ipotek istenebilir.
  • 800-1100 Aralığı: En az riskli olan gruplardır.
  • 1100-1400: Borçlarını düzenli olarak ödeyen en güzel kredi notu aralığıdır.
  • 1400 ve üzeri: En düşük faizlerle kredi alabilen gruptur.

Cepten Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama yöntemleri sayesinde sizler de kredi notunuzu öğrenebilir ve bankalardan hizmet almak adına gerekli başvuruları yapabilirsiniz. Bu konuda artık bankalarda müşterilerine hizmet vermektedir. SMS uygulamalarını geliştiren bankalar bu konuda çok hızlı bir şekilde kredi notunuzu tarafınıza iletir ve bu puanlarınızı görmenizi sağlamaktadır.

Bu makalemde size Cepten Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Banka Sicil Bozukluğu başlıklı makalemizde Banka sicil bozukluğu nasıl düzeltilir, Banka Sicil Bozukluğu nedir ve banka sicilim bozuk ne yapmalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.