Citibank Bireysel Krediler

Citibank kuruluş olarak yaklaşık 200 yıllık bir deneyime sahip olup 6 kıtada ve 100 aşkın ülkede faaliyet göstermektedir. Ülkemizdeki faaliyetlerine 1975 yılında Kurumsal Bankacılık Hizmetlerine başlamıştır. Citibank 1981 yılında şube statüsü olarak faaliyetlerine başlamıştır. 1996 yılında Bireysel Bankacılık ve 1998 yılında ise Ticari Bankacılık hizmetleri sunmaya başlayan banka kurumsal ve ticari müşterilerine krediler, kurumsal finansman, hazine ürünleri, nakit yönetimi, menkul kıymet saklama gibi hizmetler sunmaktadır.

Citibank’ın Türkiye’deki bireysel bankacılık ürün ve hizmetleri, TL ve döviz cinsinden mevduat ürünleri, yerli ve yabancı yatırım fonları, bireysel krediler ve kredi kartlarını kapsamaktadır.

Citibank Bireysel Krediler Ürünleri

İnternete Özel Bireysel Krediler; tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla sunulan bir hizmettir. İhtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla nakit ihtiyaçlarınızı karşılayan kredi türüdür. Bu krediye iki şekilde müracaat edebilirsiniz. E yazıp 2484’e SMS göndererek ya da www.citibank.com.tr  ‘den kolay kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bireysel kredi için ön onayınızı alın. Belgeler kargo ile size gönderilmektedir. Banka 1 günde kredinizi hesabınıza yatırmayı vaat ediyor. Krediden yararlanabilecek olanlar; özel meslek sahibi, doktorlar, avukatlar, yeminli ve serbest mali müşavirler, eczacılar, veterinerler şeklindedir. Bu kampanyayı yalnızca Citibank ile yeni çalışmaya başlayan fakat Citibank’tan daha önce kredi kartı ya da bireysel kredi almamış müşterilerine yöneliktir.

Kredinin koşullarına gelirsek %1,15 aylık faiz oranı ve 48 aya kadar vade seçenekleri sunmaktadır. 25.000.-TL kadar limitlidir.

Gerekli olan belgeler; başvuru formu/sözleşme, nüfus cüzdanı fotokopisi, son maaş bordrosu ya da kaşeli/imzalı maaş yazısı yanında imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesi gönderilmelidir.

Citibank Aylık %1,09 faiz oranı ile 30.000.-TL’ye kadar kredi kampanyası; ihtiyaç kredisi olarak nakit ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik olarak sunulmuştur. Öncelikle E yazıp 2484’e SMS gönderin veya www.citi.com.tr adresinden kolay kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Özel Meslek Sahipleri İçin Citibank Aylık %1,15 faiz oranı ile 25.000.-TL kadar kredi kampanyası; meslek sahiplerine yönelik olarak sunulmaktadır.

Tüm Kamu çalışanlarına özel aylık %1.19 faiz oranı ile 20.000.-TL kadar kredidir. Vade olarak 60 aya kadar kullandırım sağlamaktadır.

Aylık %95 faiz oranı ile 2.000.-TL bireysel ihtiyaç kredisi vermektedir.

Citibank konut kredisi; şubelere müracaat ederek sizler için en uygun olan faizlerle konut kredilerinde yardımcı olmaktadır. Konut kredileri diğer kredilerden farklı olarak KKDF alınmamaktadır. Almak istediğinizin konutun tapu fotokopisi ile müracaat edebilirsiniz. Kredi için ekspertiz değerlendirmesi yapılmaktadır. Almak istediğiniz konutun %75 ine kadar kredi kullanabiliyorsunuz.

Citibank taşıt kredisi de araç sahibi olmak isteyen müşterilerine ve müşteri adaylarına taşıt kredisi kullandırılmaktadır.

Tüm bireysel krediler için genel belgeleri şöyle sıralayabiliriz. Kredi kullanacak olan kişiye ait nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi fotokopisi, kişi ücretli çalışan ise son maaş bordrosunun fotokopisi veya şirket yetkililerinin imza sirkülerinin yer aldığı maaş belgesi, serbest meslek sahibi ise vergi levhasının fotokopisi, emekli ise maaş cüzdanın fotokopisi, kişinin kendine ait kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi, ikametgah belgesi veya elektrik, su, telefon ve doğalgaz gibi abonelik gerektiren bir hizmete ait fatura aslı gereklidir.

Citibank ilk talepleri genellikle internet üzerinden almaktadır.

Bu makalemde sizlere  Citibank Bireysel Krediler  konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Basamakları başlıklı makalemizde bayanların kredi notu, faiz oranları ve kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir