Denizbank Tarım Kredisi Özellikleri

Tarım faaliyetlerinin desteklenmesi, sürdürülebilmesi ve aslında doğrudan doğruya ülkenin ekonomik kalkınmasının sağlanabilmesi adına bankalar tarafından tarım kredileri sağlanmaktadır. Bu tarım kredileri bazı teşvik ve imkânlar ile desteklenerek ekonomilerin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Çiftçiye, tarımla uğraşan işletmelere ve işverenlere bireysel veya ticari kimlikleri doğrultusunda ihtiyaçlarına en uygun kredi hizmetleri sağlayan Denizbank tarım kredisi özellikleri bakımından diğer tarım kredilerinden ayrılmaktadır. Tarım kredileri çiftçileri ve ürünü ekip sattıktan sonra borcunu ödeyebilecek ekonomileri ilgilendirdiği için tam da bu noktadaki ihtiyaca en uygun çözümü sunacak geliştirmeler ile karşılık veren Denizbank, tarım kredilerini yaklaşık 10 ayrı kulvarda toplamayı başarmış.

Traktör ve Tarımsal Ekipman Kredisi adı altında çiftçilerin ekipman ve malzeme ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik hizmet sağlarken,  sera yapımı ve modernizasyon kredisi ile de seracılık faaliyetlerine yardımcı olmayı hedeflemiştir.

Ayrıca bu kredilere ek olarak hayvancılık kredisi, su ürünleri kredisi, meyve tesis kredisi ve arazi alım kredisi, damla sulama kredisi gibi kredi seçenekleri sunmaktadır.

Ödeme seçenekleri itibariyle de hasat zamanını baz alan, ürünler satıldıktan sonra ödeme yapılması gerekliliğinin farkında olan Denizbank, ödemeleri eşit ödemeli 12 aylık planlarda, 6 aylık planlarda, 3 aylık planlarda ve aylık planlarda çiftçilere sunmuştur.

Bankaları ziyaret ederek size daha uygun esnek ödeme planları ve krediler alabilir, çiftçilik faaliyetlerinizi ve tarım işlerinizi rahatlıkla yürütebilmenize imkân tanıyacak olanaklardan yararlanabilirsiniz.

 

Bu makalemde size Denizbank Tarım Kredisi Özellikleri konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Aidatları Nasıl Geri Alınır? başlıklı makalemizde kredi kartı aidatı nasıl geri alınır, kredi kartı aidatları ve kredi kartı aidatlarının geri alınması hakkında bilgiler verilmektedir.