Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar
Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Faizi düşük konut kredisi veren bankalar

Konut kredisi başvurusu yapmak için en güncel konut kredileri arasında sunulan uygun konut faiz oranları içerisinde, beklentilerine ve ödeme gücünüze en uygun konut kredileri için bilgiler aktaracağız. Bu anlamda ödeme konusunda zorluk yaşamadan konut kredisi konusunda karar verebilirsiniz.

Bu konuda ilk olarak Yapı Kredi Bankası karşımıza çıkıyor. Yılın başlarından bu yana konut kredisi faiz oranları artmasına rağmen, genel piyasa durumuna göre düşük faizli olduğunu söyleyebiliriz. Her kredi türünde olduğu gibi Yapı Kredi Konut Kredisi Tahsis Ücreti olarak çektiğiniz kredi tutarının 5/1000’ini tahsil etmektedir.

Konut kredisi almak için ayrıca Akbank konut kredisi de ön plâna çıkmaktadır. Tüm tutar ve vadeler için değişmeksizin %1,05 faiz oranı ile konut kredisi sunulmaktadır. Bu anlamda piyasa geneline göre düşük faizli konut kredisi özelliği bulunuyor. Ayrıca vade ya da tutar arttıkça faizin artması gibi bir durum da sizi etkilemiyor. Konut kredisi tahsis ücreti olarak standart uygulamalar kapsamında Akbank da 5/1000 oranında ücret tahsilatı yapmaktadır.

Halkbank tarafından sunulan konut kredilerine sahip olmak için özel kredi imkânlarından yararlanabilirsiniz. Çünkü Halkbank’ta düşük faizli konut kredisi şansı sunan bankalar arasında yerini almıştır. Ev almak isteyenler için ve düşük faizli bir konut kredisinden yararlanmak için Halkbank %0,97 oranında bir faiz sunuyor. Ayrıca 37 ile 120 ay arasında %0,99 faiz sunmaktadır. Müşterilerin talebine göre 121 ile 180 ay arasında konut kredilerinde %1,03 oranında bir faiz uygulanıyor. Konut kredisi masrafları için binde 5 uygulaması tüm bankalarda geçerlidir. Bu anlamda 100 bin TL konut kredisi almak isteyen kişiler toplamda ve tüm masraflar içerisinde olarak 1.100.92 TL gibi bir tutar ödemektedir.

Faizi düşük konut kredisi veren bankalar bu şekilde sıralanabilir. Ayrıca sizlerde bu bankalarla görüşerek taleplerinizi bildirebilir ve bu imkânlardan faydalanabilirsiniz. Bu konuda müşteri hizmetleriyle değil, direkt olarak banka yetkilileriyle görüşmenizde fayda var. Ülkemizde Yapı Kredi, Akbank ve Halkbank faizi düşük konut kredisi veren bankalar sıralamasında ilk 3 sırada yer alıyor.

 

Bu makalemde size Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kobi Kredileri başlıklı makalemizde kobi kredisi alma şartları, kobi kredisi nasıl alınır ve kobi kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*