Düşük Kredi Notu İle Kredi Almak

Düşük Kredi Notu İle Kredi Almak

Bilindiği gibi bankalar kredi kartı verirken öncelikle kredi kartı başvurusu yapmış olan kişinin kredi notu puanına bakmaktadır.

Kredi notu puanı iyi olduğu durumlarda kişinin gelirine uygun olarak belirlenen limitlerde kredi kartı verilebilmektedir. Ancak bazı durumlarda kredi notumuz düşebilir. Bu gibi durumlarda kredi notu düşüklere kredi kartı veren bankalar araştırması yapılmaktadır.

Kredi notu düşüklere kredi kartı veren bankalar aracılığı ile  kredi kartına sahip olma imkanından yararlanabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bankalar istedikleri zaman istedikleri kişiye kredi kartı verebilmektedir. Kredi notu sadece genel olarak bankaların kişi hakkında analiz yapabilmesi için önemlidir. Kredi notu düşük olana banka kredi kartı verebilir. Vermem gibi bir yasa yoktur. Ancak bankalar yine de kredi notu düşük olan kişilere kredi kartı vermekte çekinebilmektedir.

Türkiye kredi notu ortalamasına göre bir kişinin kredi kartına sahip olabilmesi için kredi notunun 1100 ile 1400 puan aralığında olması gerekir.

Bu puanlarda daha düşük kredi notlarının kredi kartı sahibi olmaları neredeyse imkansızdır. Eğer kredi notunuz bu puanlardan daha düşükse kredi notunuzu yükseltmeniz gerekmektedir. Kredi notunuzu bu seviyelere getirdiğinizde bankalara kredi kartı başvurusu yapabilir ve sizlerde kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Genel olarak devlet bankaları kredi kartı verirken özel bankalara göre daha fazla risk alabilmektedir. Bu nedenle devlet bankalarına kredi kartı başvurusu yapmanız onaylanma şansını artıracaktır.

Bu makalemde size Düşük Kredi Notu İle Kredi Almak konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı