Eft Nedir Nasıl Yapılır?

 

Eft Nedir Nasıl Yapılır?

 

Banka hesaplarınızdan yapacağınız para transfer işlemlerinde bazı konuları bilmeniz gerekmektedir. Eft de bir para gönderme türüdür yazımızda eft nedir ve eft nasıl yapılır konularında gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Eft Nedir?

Eft, farklı banka hesapları arasında yapılan para transfer işlemine verilen isimdir.
Para gönderme işlemini yapacağınız bankadan farklı bir bankanın hesabına para aktarma işlemini yapacaksanız bu işleme eft denmektedir. Eft işlemi yaparken bazı durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Eft işlemleri eft saatleri aralığında gerçekleştirilmektedir. Bu saatler içerisinde yapılan eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Eft işlemleri hafta içi yapılabilmektedir. Hafta sonu, resmi tatiller ve hafta içi eft saatleri dışında yapacağınız eft işlemleri bir sonraki ilk iş günü muhatap banka hesabına para aktarma işlemi gerçekleşecektir. Bu nedenle eft işlemlerinizi gerçekleştirirken bu durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eft nasıl yapılır?

Eft işlemini gerçekleştirmenin bir kaç yolu vardır. Banka hesabınızdan eft işleminizi gerçekleştirmek için bankanın şubeleri, telefon bankacılığı, ATM’leri ve internet bankacılığı aracılığı ile eft işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı haricindeki yöntemlerde bankalar yüksek işlem ücreti aldığı için eft işlemlerinizi internet bankacılığı üzerinden yapmanız sizin için daha uygun olacaktır. Eft işlemini gerçekleştirirken iban veya hesap numaraları ile işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca bankaların şubelerinden kasadan da eft işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızın bulunmadığı bir bankadan da bu şekilde eft işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.

 

Bu makalemde size Eft Nedir Nasıl Yapılır? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan HSBC Eft Saatleri başlıklı makalemizde hsbc bank eft saati kaça kadar, hsbc bank eft saatleri kaçta bitiyor ve hsbc bank eft saatleri ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.