HSBC Eft Saatleri

HSBC Eft Saatleri

 

HSBC hesaplarınızdan yapacağınız eft işlemlerini belirli sürelerde gerçekleştirebilmektesiniz. Bu saatlere HSBC eft saatleri aralığı denilmektedir. Eft saatleri içerisinde yapacağınız işlemler gün içerisinde muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Bu nedenle eft işlemlerinizi gerçekleştirirken bu saat aralığına dikkat edilmelidir. Yazımızda eft saatlerinin kaça kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

HSBC eft saatleri kaça kadar?

HSBC eft saatleri hafta içi günlerde 09:00 ile 17:00 arasında yapılmaktadır. Bu saatler arasında yapacağınız eft işlemleri aynı gün karşı banka hesabında sonuçlanmaktadır. Eft işlemleri hafta sonu ve resmi tatillerde yapılmamaktadır. Bankaların şubeleri kapalı olduğu için sadece internet şubesinden eft talimatı verilebilmektedir. İnternet şubesini kullanarak eft talimatı verdiğinizde banka parayı hesabınızdan çıkarmamaktadır. Banka ilk iş gününde eft talimatınızı doğrultusunda parayı hesabınızdan çıkarmakta ve muhatap banka hesabına aktarmaktadır. Bu sayede önceden verdiğiniz eft talimatının bankanın ilk iş günü sonuçlandırması mümkün olmaktadır.

HSBC eftleri hesaba ne zaman geçer?

HSBC eft saatleri içerisinde yaptığınız eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Eft işleminin sonuçlanması için geçen süre genel olarak beş ile on dakika aralığındadır. Bu süreler içerisinde para muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Bankaların sistemlerinde oluşan yoğunluklardan dolayı bu süre yarım saate kadar çıkabilmektedir. Ayrıca eft saatlerinin bitmesine yakın sürelerde yapacağınız eft işlemlerinde de gecikmeler olabilir. Ayrıca bu işlemlerde eft işleminiz bir sonraki ilk iş gününe kalabilmektedir. Bu nedenle eft işlemlerinizi erken saatlerde yapmanız önemlidir.

 

Bu makalemde size HSBC Eft Saatleri  konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Bank Asya Eft Saatleri başlıklı makalemizde bankasya eft saati kaça kadar, bankasya eft saati kaçta bitiyor ve bankasya eft saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.