Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Taksit Ertelemeli İhtiyaç Kredisi bazı tüketiciler için avantaj sağlayabilmektedir. Bankalardan kredi talep ettiğinizde mevcut durumlarda her ay vadesi gelen borcunuzu bu şekilde ödemekle yükümlü olabilirsiniz.

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi veren bankalar genel olarak düzenli ödeme yapıldığı halde bazı durumlarda zor duruma düşen ve ödemelerini zamanında yapamayacak olan müşterilerine avantaj sağlamaktadırlar. Kredi geri ödemeleriniz yaparken aynı zamanda erteleme imkânlarından faydalanabilir ve vadelerde gecikme faizi ödemek yerine daha az bir faiz oranı ile ödeme yapmanızı sağlayabiliyorlar. Çünkü bankaların her daim bu kredi kapsamında kampanyalar düzenlediğini söylemek de yanlış olacaktır. Çünkü bu durum bazı bankaların belirli dönemlerinde geçerli olmaktadır.

Örnek verecek olursak ‘Aylık 362 TL’ye Sonbahar Kredisi veren Akbank’ 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi ile tüm nakit ihtiyaçlarınızı zorlanmadan karşılayabiliyorsunuz. Belirttiğimiz üzere belirli dönemlerde sunulan bu krediler sayesinde tüketiciler uygun faiz oranlarından da yararlanarak ve üstelik en az 3 ay ertelemeli olarak kredilerine sahip oluyor. Birçok tüketici için oldukça tavsiye edilen bu özellik sayesinde bankalar daha büyük kitlelere ulaşabilmektedir.

Ayrıca özellikle de bayram tarihlerinde bu krediler daha kapsamlı ve etkileyici olabilmektedir. Neredeyse tüm bankalar bayrama özel faiz oranları ve ertelemeli ihtiyaç kredileriyle tüketicilerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu sayede de en az 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredilerini tüketicilerine sunan bankalar büyük bir rekabet ortamı da yaratmaktadır. Bazı durumlarda 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar da bulunuyor. Elbette bu imkânlardan yararlanmak adına bir takım şartları sağlıyor olmanız gerekiyor. En önemlisi de kredi puanınızın yüksek olması gerekiyor. Çünkü bankalar bu kampanyalarını aslında güvendiği müşterilerine, yani zamanında ödeme yapabilecek tüketicilerine sağlamayı amaçlıyor. Daha önceki tarihlerde farklı bir bankadan aldığınız ihtiyaç kredilerinde bir sorun görüldüğünde bankanız sizlere Ertelemeli İhtiyaç Kredisi avantajını sunmayabilir. Bu durum tüm bankalarda ve tüm ihtiyaç kredi türlerinde de geçerlidir. Bu yüzden yapmanız gereken şey; kullandığınız her türlü kredi ve kredi kartının ödemesini geciktirmemek ve zamanında ödeme yaparak KKB notunuzu olabildiğince yüksekte tutmaktır

Bu makalemde size  Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

 

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde kefil istemeyen bankalar, kefilsiz kredi ve kefilsiz kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.