Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Günümüzde bankalara olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bankalar elbette bu durumu fırsat biliyor ve müşterilerine özel kampanyalar sunuyor. Bu kampanyaların başında da Kefilsiz Kredi imkânları geliyor. Müşterilerine kefilsiz kredi verme yetkisini kullanan bankalar 5.000’den 15.000’e kadar kefilsiz kredi verebiliyor. Ayrıca bu kredileri talep eden müşterilerin kredi notu da yüksek ise talep edilebilen rakam artarak devam ediyor.

Günümüzde gelirsiz kredi veren bankalar arasında; Yapı Kredi Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Şekerbank, İş bankası, İNG Bank, Akbank, Fibabank, Halkbank, Vakıf Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası yer alıyor.

Kefilsiz kredi imkânı sunan bankalar bu şekilde kredi vermelerini genelde KKB notunu planlayan sistem sayesinde sağlamaktadırlar. Ayrıca Findeks puanlama sistemi de önemli bir kriterdir. Bu sistemde daha önce gerçekleştirilen bankacılık işlemleri takip ediliyor ve kredi tüketicileri hakkında kredi alıp alamayacakları kontrol ediliyor. Bu durum dikkate alınarak bireysel kredi kullanıcılarına yeni kredi kullanım süreçlerinde sahip oldukları puan üzerinde kredi kullandırma kararı vermektedirler.

Kefilsiz Kredi veren bankalar bu kredileri kullandırırken farklı adımlar izlerler. Bunların başında banka şubesinden başlanıp genel müdürlüğe kadar uzanan bir süreç de yaşanabilir. Kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi puanıyla doğrudan ilgilidir. Kredi notu yüksek olan kişileri kefile ihtiyaç duymadan alacağı bu krediler aynı gün içerisinde de sağlanabiliyor. Ancak kredi puanı veya KKB notu düşük olan kişilerin, kefilsiz kredilerden yararlanmak için bu süreç biraz uzayabilmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğu zaman kredi dosyasında banka elbette kendi parasını güvence altına almak isteyecek ve bununla birlikte teminat arayışına girebilecektir. Bu anlamda kefilsiz kredilerden yararlanmak, kredi puanı düşük olan bir müşteri için zor olabilir.

Kredinin miktarı da bu konuda çok önemlidir yani kredi ile kredi miktarının doğru bir orantıya sahip olduğu söylenebilir. Örneğin 10.000 TL kredi için büyük ihtimal bir kefil aranmaz. Fakat bu miktar arttığı zaman kefil talep edilebiliyor. Bu yüzden ücretsiz olarak kredi notunuzu öğrenmeli ve bankalar hakkında gerekli araştırmaları yaptıktan sonra talep edilebilmelidir.Kredi Notunuzu Nasıl Öğreneceğinizi bilmiyorsanız tıklayınız.

 

Bu makalemde size Kefilsiz Kredi Veren Bankalar konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz 55.000 TL Kredi başlıklı makalemizde gelir belgesiz hakkında bilgiler verilmektedir.