Etiyopya İşçi olarak gitme 2016
Etiyopya İşçi olarak gitme 2016

Etiyopya İşçi olarak gitme 2016

Etiyopya İşçi olarak gitme 2016

 

Ülkemizde her geçen yıl birçok insan çalışmak için yurtdışına çıkmaktadır. Dış ülke paralarını örneğin doları kendi ülkemizde TL cinsinden çevirdiğimiz zaman 2 3 katı kar elde etmiş oluruz. Bu yüzden yurt dışında çalışmak daha avantajlıdır. Bunun dışında ülkemizde büyük bir işsizlik problemi söz konusu.

 

İnsanlar bu yüzden de yurt dışında çalışmayı tercih etmektedirler. Avrupa, Afrika, Amerika gibi birçok ülke özellikle inşaat sektörlerinde çalışmak üzere ülkelerine işçi alımı yapmaktadır. Böylece hem kültürel hem de ticari anlamda başka ülkelerle ilişki içerisinde olmaya deva etmekteyiz. Aynı şekilde biz de kendi ülkemize dışarıdan işçi alımı yapıyoruz. Bunlar ülke ilişkileri açısından da çok faydalıdır. Bir ülke diğer bir ülkeden işçi alımı yaptığında o ülkenin işsizlik problemini azaltır, yoğunluğu düşürür.

 

Etiyopya’ ya işçi olarak nasıl gidilir?

 

Öncelikle şunu belirtelim Etiyopya bir Doğu Afrika ülkesidir. Aynı zamanda Etiyopya Afrika kıtasının e kalabalık ülkesidir. Etiyopya işçi olarak girme 2016 yılında internet üzerinden birçok ilan verilmiştir. Firmalar internet üzerinden hangi ülkeye ne kadar işçi alınacağını ve nasıl iletişim kurulacağını belirten bilgiler verir. Bunun üzerine yapmanız gereken Etiyopa’ ya gitmek için çalışmalara başlamaktır. Etiyopya’ ya gitmek için öncelikle pasaport ve vize işlemlerinizi halletmeniz gerekir.

 

Bunun için de Etiyopya’ nın bu konudaki resmi açıklamalarını, istenilen belgeleri ve diğer bütün ihtiyaçlarınızı iyi bir şekilde araştırmanız gerekmektedir. Tabi öncelikle çalışmak için gideceğiniz ülkenin göçmen kabul ediyor olması gerekir. Böylece göçmenlik için başvuruda bulunabilirsiniz. Etiyopya işçi olarak girme 2016 döneminde gerekli olan bütün belgeleri ve ne yapmanız gerektiğini personelden öğrenebilirsiniz.

 

Yurt dışı iş başvurularınız için internet üzerindeki bütün ilanları sürekli olarak takip etmeniz gerekir. Çünkü bunların belirli bir dönemi yoktur. Her firma ihtiyacına göre farklı zamanlarda işçi alımı yapabilir. Ya da genel bir alım yapılabilir. Bu konuda fırsatları kaçırmamak için sürekli takipte olmalısınız. Son dönemlerde dış ülkelerde de işçi açığı vardır. Bu yüzden 2016 işçi alımları önceki dönemlere göre daha da artış gösterebilir. Bu yüzden iş alımı ilanlarını sürekli takip edip gerekli işlemleri en kısa sürede yerine getirmenizi tavsiye ederim.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kapitalizm Nedir ? başlıklı makalemizde kapitalizm, karl ve marx hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*