Finansbank İnternet Bankacılığı Şifresi Oluşturma ve Kullanımı

İnternet bankacılığı her geçen daha fazla kullanılan bir şubesiz bankacılık işlemi olmaya devam ederken; bankalar da bunun farkında olacak ki, mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden yapılabilen işlem çeşitliliğini her geçen gün artırmaya, bu platformlarının kullanımı için müşterilerini teşvik edici kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. Örneğin; artık çoğu bankanın internet bankacılığı ya da mobil bankacılık platformundan kredi başvurusu yapılıp, kredinin onaylanması halinde paranız direkt olarak hesabınıza bile geçebiliyor. Artık bankalara giderek işlem yapan müşteri sayısı hızla azalırken, tüketiciler olarak internet bankacılığı ve mobil bankacılığı daha çok tercih eder hale geldik diyebiliriz. Bu platformlar konusunda iddialı olan bankalardan birisi de QNB Finanbank. Ancak bildiğimiz üzere ilk defa internet bankacılığı kullanacak olan Finansbank müşterilerinin ilk şifrelerini oluşturmaları gerekiyor. Şimdi sizlere Finansbank internet bankacılığı şifresi oluşturma ve kullanımı hakkında bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şİfre Alma

Finansbank ‘ta Şifre Almak Çok Basit

QNB Finansbank müşterilerine daha yazımızın başında internet bankacılığı şifre alma işleminin oldukça basit bir şekilde yapılabildiğini söyleyelim. Yapacağımız sadece QNB Finansbank ‘ın web sitesine girmek ve ilgili adımları izleyerek Finans şifremizi almak.

  • Finansbank ‘ın Web Sitesine Giriş

QNB Finansbank ‘ın resmi web sitesi olan www.qnbfinansbank.com adresine girdikten sonra sağ üst bölümde bulunan “İNTERNET ŞUBESİ” bölümünün yanında FİNANS ŞİFRESİ AL bölümüne tıklıyoruz. Direkt olarak bu bölüme ulaşmak isteyenler https://finanssifre.qnbfinansbank.com/Default.aspx linkini kullanabilir.

  • Finans Şifre Alma Bölümüne Giriş

Buraya tıkladıktan sonra yine önümüze açılacak ekrandan da Finans Şifre Alma işlemine yani ilk seçeneğe tıklıyoruz. Ayrıca şifresini unutanlar da bu bölümden Şifremi Unuttum sekmesine tıklayarak devam edebilirler.

  • Şifre Alma İşleminde Hangi Bilgileri Kullanacağımızın Seçimi

Sonraki aşamada ise; karşımıza çıkacak ekrandan, QNB Finansbank internet bankacılığında kullanacağımız Finans şifresi belirlerken hangii bilgileri kullanmak istediğimiz sorulacaktır. Burada üç seçenek bulunmaktadır. Bunlar banka Kartı bilgileri, kredi kartı bilgileri ve yine hesap numarası bilgileridir. Bunlardan sahip olduğunuz herhangi birisini seçip üzerine tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz.

  • Bilgilerin Girilmesi

Hangi bilgiler ile şifre almak istediğimizi seçtikten sonra artık bu bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi sonrasında ise; telefon numaranızı yazmanız gerekecektir. Kredi kartı bilgilerinde kart numarası, CVC numarası, son kullanma tarihi gibi bilgiler, banka kartında yine benzer bilgiler, hesap numarasında da hesap numaranız ile ilgili bilgileri girmenizi istecektir.

  • Onay İşlemleri

Bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra vermiş olduğunuz cep telefonuna QNB Finansbank tarafından bir mesaj gönderilecektir. Bu mesajda yer alan onay kodunu da önünüzdeki ekrandaki ilgili yere işledikten sonra artık son aşamaya yani şifre belirleme aşamasına geçilecektir.

  • Şifre Belirleme

Burada ekranda ise; kullanacağımız şifreyi belirlememiz bizden istenecektir. Şifremizi belirledikten sonra artık QNB Finansbank internet şubesini kullanabiliyor hale gelinecektir.

Bir önceki yazımız olan Halkbank çeyiz hesabı başlıklı makalemizde çeyiz hesabı, çeyiz kredisi ve Devlet katkılı çeyiz kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.