Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma- PRATİK YÖNTEMLER

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık platformları ile dikkatleri üzerine toplayan bankalardan birisi de Garanti Bankası. Garanti Bankası müşterileri için bu yazımızda kısa ve öz bir şekilde Garanti bankası internet bankacılığı şifresi alma ve kullanım klavuzu üzerine bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

Paracard veya Kredi Kartı Olması Yeterli

Garanti Bankası internet bankacılığı şifresi almak için illaki Garanti şubelerine gitmenize ya da Alo Garanti ‘yi aramanıza gerek yok. Eğer kullandığınız bir Paracard ya da kredi kartınız varsa işleminizi Garanti Bankası ‘nın kurumsal resmi internet sitesi olan www.garanti.com.tr adresi üzerinden kolayca yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey birkaç kimlik bilgisi ve kart bilgisi…

garanti-bankasi-internet-bankaciligi-sifre-alma

Parola Al Bölümüne Girmek Gerekiyor

Bankanın web sitesine girdikten sonra buradan sağ üst köşede yer alan; “BİREYSEL” butonunun hemen altında bulunan ve biraz daha küçük harflerle yazan “İLK KEZ PAROLA ALMAK İSTİYORUM” butouna tıklıyoruz. Burada açılacak ekrandan bizden TC kimlik numaramız ya da müşteri numaramız istenecek olup, bu bilgilerden herhangi birisini yazdıktan sonra ise DEVAM butonuna tıklıyoruz.

Açılacak yeni sekmede ise; bizlere cep telefonu numaramız sorulacaktır. Bu cep telefonunun bankada adınıza kayıtlı olan cep telefonu olmasına dikkat edin. Kullandığınız farklı bir cep telefonunuz da varsa bunu yazmayın.
Telefon numaramızı yazıp DEVAM dedikten sonra bu defa 2. Aşama olarak karşımıza çıkacak formda Güvenlik Bilgileri ile bazı bölümleri doldurmamız gerekecektir. Güvenlik bilgileri olarak bize; bazı kimlik bilgilerimiz ile kredi kartı ya da Paracard numaramızın bir bölümü ve yine bu kartlara ait şifreler sorulacaktır. Bu bilgileri de doğru bir şekilde girdikten sonra ise; 3. Aşama olarak Parola Belirleme bölümü çıkacaktır.
3. aşamada Garanti Bankası internet bankacılığına giriş yaparken kullanacağımız parolayı belirleyeceğiz. Bu şifreyi kolay unutmayacağınız ancak bir o kadar da art niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesi ya da tahmin edilmesi zor bir şifre olmasına dikkat etmelisiniz.

Şifremizi de belirledikten sonra artık Parola Alma işlemimizi tamamlamış olacak ve Garanti Bankası internet bankacılığına bu şifre ile giriş yapabiliyor olacağız.
Bankanın internet sitesinde aradığını bulamayanlar ya da aramak istemeyenler için direkt olarak Parola Al Ekranına ulaşabilecekleri linki de paylaşalım. https://www.garanti.com.tr/ssl/parola_al#calcContent=UID2bd0e2a linkine tıklayarak direkt olarak Garanti Bankası Parola Al ekranına ulaşabilirsiniz.

Alternatif Yöntemler Mevcut

İster Garanti Bankası şubelerinden ya da Garanti Bankası ‘nın müşteri hizmetleri telefon bankacılığı platformu olan Alo Garanti ‘yi 444 0 333 nolu telefonu arayarak da şifrenizi almanız mümkündür.

Parolamı Unuttum Ne Yapacağım

Yeri gelmişken parolasını unutanlar için de hemen kısa bir açıklama yapalım. Böyle bir durumda karşılaşanlar, Garanti Bankası ‘nın internet sitesi üzerinden Parolamı Unuttum bölümüne girerek (direkt ulaşmak isteyenler buraya tıklayabilir) aynı adımları izleyip ya da yine şubelere gidip ve Alo Garanti ‘yi arayıp şifreleriniz tekrar belirleyebilirler.

Bir önceki yazımız olan HSBC Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde hsbc advance, hsbc bank ve hsbc kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.