HSBC Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

En kolay kredi kartı veren bankalardan biri HSBC Bankasıdır. Müşteri memnuniyeti odaklı olarak ürünler sunan bankanın kredi kartlarını iptal ettirmek kolay değildir. HSBC kredi kartı iptali nasıl yapılır ve hangi yöntemleri denemeliyiz. Tüm bankalarda olduğu gibi HSBC kredi kartını iptal ettirmeden önce tüm borcunuzu kapatmanız gerekmektedir. Eğer kredi kartınızın tamamını kapatacak bir nakdiniz yoksa borçlarınız ve taksitleriniz bitene kadar geçici olarak kapatma işlemi yapılmaktadır. HSBC bank kredi kartında kendi markası olan Advantage kartı kullanmaktadır. Bu kart ile birçok noktada puan kazanmanız ve kredi kartı ile taksit yapmanızı sağlamaktadır. Yine de kartınızı iptal etmek istiyorsanız telefon bankacılığı hattı olan 0850 211 0 111 numaralı telefonu arayın. Bireysel telefon bankacılığı hattı sesli yanıt sistemi ile gerekli yönlendirme yapılarak müşteri temsilcisine bağlanırsınız. Müşteri temsilcisi size kartı iptal etme nedeniz ve ek puan gibi avantajlardan bahsedilmektedir. Eğer yinede iptal etmek istiyorsanız işleminiz için sizden onay alır. Böylelikle kredi kartınız iptal edilir. HSBC kredi kartınızın iptal etmek için diğer bir yöntem ise bankanın şubelerine gitmenizdir. Şubelerde kredi kartı iptali dilekçesi doldurduktan sonra ilgili görevliye teslim edersiniz. Şubedeki ilgili görevli dilekçenizi Genel Müdürlüğe iletmektedir. Genel Merkezde telefon ile kart kulacısına dönüş yapar ve kartınızın iptali ile ilgili olarak sorularını iletir. Siz kartınızı yinede iptal ettirmek istiyorsanız iptal işlemini gerçekleştirir.

Bu makalemde sizlere HSBC Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılı Denizbank Mortgage Konut Kredisi Başvurusu başlıklı makalemizde 2016 denizbank konut kredileri, 2016 Yılı Denizbank Mortgage Konut Kredisi Başvuru ve denizbank mortgage hakkında bilgiler verilmektedir.