2016 Yılı Denizbank Mortgage Konut Kredisi Başvurusu

Konut kredisi talebinde bulunan kişilerin karşısına devamlı olarak çıkmakta olan bir terimde mortgage’dır. Anlam olarak bir taşınmazın, bu taşınmazı elinde bulunduran kişiden ya da kurumdan belirli koşullarda bir kişi ya da kuruma geçmesine mortgage denir. Bankalar ipotekli konut kredisi ya da uzun vadeli ipotekli konut kredisi olarak tabir etmektedir. Son günlerdeki anlamı ise Tutsat (Tutulu Satış) ya da UKDE ( Uzun Dönemli Konut Edindirme) olarak önerilen kredidir. Denizbank mortgage kredisine baktığımızda sabit faiz seçeneği ve eşit taksitler sunmaktadır. Vade olarak 25 yıla kadar seçenekler sunmaktadır. Tabi diğer konut kredilerinde olduğu gibi taşınmazın ekspertiz değerinin en fazla %75’ine kadar kredi kullandırılmaktadır. 2016 yılı Denizbank mortgage konut kredisi başvurusu yapmak için gerekli olan belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Bu belgeleri genellikle aynı gün içerisinde tamamlayabilirsiniz. Kimlik belgesinin fotokopisi, ikametgah belgesi ya da  adınıza kayırlı bir fatura, gelir durumunu gösterir bir belge ya da belgeler, satın almak istediğiniz gayrimenkule ait tapu fotokopisi ve kredi başvuru formu ile müracaat etmeniz gerekmektedir. Belgeler ile birlikte bankaya müracaat ettikten sonra krediniz değerlendirmeye alınmaktadır. Öncelikle sizin geri ödeme durumunuz ve kredi notunuza bakılmaktadır. Alacak olduğunuz taşınmaz ipotek edilecek olsa da ek teminat istemek bankanın elindedir. Alacağınız konut ekspertizler tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Daha sonraki aşamalarda ipotek işlemi ve kredi çıkarma işlemleri yapılmaktadır.

Bu makalemde sizlere 2016 Yılı Denizbank Mortgage Konut Kredisi Başvurusu konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılı Bireysel Emeklilik Fonlarının Getirileri başlıklı makalemizde 2016 Yılı Bireysel Emeklilik Fonlarının Getirileri, bireysel emeklilik ve bireysel emeklilik 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.