2016 Yılı Akbank Kefilsiz Konut Kredisi

Yeni yılın gelmesi ile birlikte vergilerde olan değişikler ve koşullar nedeniyle konut kredileri de nasıl olacak diye merak edilmektedir. Kış mevsiminde evleri taşımak zor olduğundan yatırım amaçlı olarak konut kredisi talepleri daha çok yer almaktadır. Çoğu kişi aldıkları konutları ipotek olarak bağladıklarından dolayı kefil vermek istemiyorlar. Konut kredilerinde vade uzun ve kefil olan kişilerin bu sürede kendilerini bağlamak istememelerinden kaynaklanmaktadır. Bu düşünceler ile bankalar kefilsiz konut kredisi vermektedir. Bu bankalardan biri de Akbank’tır. Fakat öncelikle bu kişilerin düzenli olarak bankaları ile çalışmasına esas saymaktadırlar. Tüm bankacılık işlemleri kendi bankaları aracılığı ile yapmasını isterler. EFT, havale, düzenli ödemeleri ve faturalarının ödemelerini banka aracılığı ile yapan müşterilerine ayrıcalık tanırlar. 2016 yılı Akbank kefilsiz konut kredisi merak edilenler arasında yer almaktadır. Kredi talep belgesi, kimlik fotokopisi, gelir belgesi ve almak istediğiniz taşınmazın tapu fotokopisi ile müracaat etmeniz gerekir. Birysel krediler bölümü öncelikle müracaatınızı değerlendirmeye alır. Kredi notunuz her zamanki gibi iyi olması gerekir. Banka uygun gördüğü taktirde kefilsiz olarak kredi talebinizi onaylayacaktır. Kefil haricinde bulunan teminatlarınızı esas almaktadır. Akbank kefilsiz konut kredisinde vade 10 yıla kadar olsa da daha kısa süreli olmasına dikkat edilmektedir. İpotek değeri alıncak olan krediden yüksek olması durumunda da kefilsiz olarak konut kredisi verilmektedir.

Bu makalemde sizlere  2016 Yılı Akbank Kefilsiz Konut Kredisi konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz 55.000 TL Kredi başlıklı makalemizde gelir belgesiz hakkında bilgiler verilmektedir.