İş bankasi internet bankacılığı şifresi alma

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Kullanım Detayları

Artık tüketiciler olarak günlük rutin bankalar üzerinden yaptığımız işlemlerin büyük bir bölümünü, bankamızın internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı üzerinden halletmeye başladık. Bu şekilde hem vakit kazanmış oluyor hem de sürekli bankaların şubelerine gitmemize de gerek kalmıyor.  Bankalar açısından bakacak olursak; onlar için de şubedeki işlemlerin azalmasının maliyetlerin düşmesi anlamına geleceğini görüyoruz. Kısacası alan da satan da memnun diyebiliriz. İnternet bankacılığını daha önce kullanmayan banka müşterilerinin bankaların belirlemiş olduğu yöntemlerle ilk internet bankacılığı parolalarını almaları gerekiyor. Daha önceden birçok bankanın şifre alma yöntemlerini sizlere tanıttığımız üzere; bu yazımızda da İş Bankası internet bankacılığı şifresi alma ve kullanım detayları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

İş bankasi internet bankacılığı şifresi alma

7 / 24 Şifre Almak Mümkün

İş Bankası tarafından oluşturulan teknolojik alt yapı sayesinde 7 gün 24 saat boyunca herhangi bir İş Bankası şubesine gitmeye gerek olmadan ilk kez internet bankacılığı kullanmak için gerekli olan şifrenizi alabilirsiniz.

5 Dakikadan Daha Kısa Sürede Şifre !

İş Bankası internet bankacılığı şifremizi almak için hemen bankanın resmi internet adresi olan www.isbank.com.tr adresine girip, buradan da sağ üst köşede bulunmakta olan “İNTERNET ŞUBESİ” bölümünün altındaki ANINDA ŞİFRE butonuna tıklamak gerekiyor. Buraya tıkladıktan sonra yeni bir pencere açılacak, bu ekranda da bize müşteri numaramız ya da bilmeyenler için 11 haneli TC kimlik numaramız ile yine cep telefonu numaramızın girilmesi istenmektedir. Bu bilgileri girip, daha sonra cep telefonu numarası bölümünün altında yer alan DOĞRULAMA KODU nu da yazdıktan sonra DEVAM butonuna tıklıyoruz.

Burada bir hatırlatma yapalım; ticari müşterilerin bu ekranda TİCARİ bölümüne tıklamaları ve TİCARİ NUMARA ile Kullanıcı Kodlarını girmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise yine doğrulama kodu girilecektir.

Sonraki aşamada ise; yazmış olduğunuz cep telefonu numarasına İş Bankası tarafından bir onay mesajı gönderilecektir. Burada yer alan onay kodunu da yazıp devam dedikten sonra artık şifre belirleme aşamasına geçiyoruz. Seçeceğimiz şifreyi iki defa arka arkaya girdikten sonra işlemimizi onaylayarak artık İş Bankası İnter Şubesi ‘ni kullanabiliyor hale gelmiş bulunmaktayız.

Şifre Seçerken Dikkat !

Burada hayati önem arz eden hususlardan birisi de belirleyeceğiniz şifredir. Ülkemizde dolandırıcılık olayları çok fazla olduğu için özellikle bu şifremizi belirlerken kolay ve tahmin edilebilecek şifrelerden uzak durmak gerekiyor. Mümkün mertebe hem harf grubu, hem rakam grubu kullanmak, hatta hatta harf grubunda büyük harf ve küçük harf karışık kullanmak gerekiyor.

İş Bankası İnternet Şubesi ‘nden Yapılabilecek İşlemler

Artık şifrenizi aldınız ve İş Bankası internet bankacılığına giriş yaptınız. Artık dilerseniz faturalarınız ödeyebilir, EFT veya havale yapabilir, hesap açabilir ve kapatabilir, yatırım hesabı açabilir ya da kapatabilir, yatırım araçları satın alabilir, kredi kartı durumunuzu en ince ayrıntılarına kadar inceleyebilir ve ödeme yapabilirsiniz. Saydığımız bu işlemler dışında daha bir çok işlemi de kolayca yerine getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Esnaf Kefalet Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde esnaf kefalet kredisi alma şartları, esnaf kefalet kredisi nasıl çekilir ve esnaf kefalet kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*